Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Przeglądy polskiej prasy i Internetu
2012/01/13 14:07:13
Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha BIS!

10 stycznia 2012 r. ruszyła II edycja „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha”. Jest to program edukacyjny dla gimnazjalistów. Podczas tej edycji organizator, którym jest Bosch, będzie współpracował z  politechnikami Warszawską i Wrocławską.

„Fot. Bosch”

Duże zainteresowanie gimnazjalistów I edycją konkursu oraz ich imponujące zaangażowanie podczas zajęć i warsztatów przekonało organizatora do przeprowadzenia w tym roku drugiej edycji „Akademii Wynalazców”. Program składa się z 2 etapów: warsztatów kreatywnych oraz konkursu na najlepszy wynalazek.

Dokładnie za miesiąc tj. 13 lutego 2012 r. zostanie zakończona szkół na warsztaty, które będą się odbywały w Warszawie i we Wrocławiu od 20 lutego do 30 kwietnia 2012 r. Wykłady oraz praktyczne warsztaty prowadzone będą przez członków kół naukowych działających przy Politechnikach Warszawskiej i Wrocławskiej. Program zajęć przewiduje m.in. takie atrakcje jak wizyty na laboratoriach, warsztatach samolotowych i samochodowych oraz budowanie robotów. Zajęcia te maja za zadanie zainspirować młodzież do tworzenia funkcjonalnych wynalazków. Szczegółowe program warsztatów kreatywnych we Wrocławiu i Warszawie znajdują się na stronie programu: https://akademiawynalazcow.edu.pl/pl-pages-5-warsztaty_kreatywne.html.

Drugi etap „Akademii Wynalazców” obejmuje przygotowanie przez zainteresowanych gimnazjalistów prototypu lub projektu wynalazku, który będzie użyteczny, ekologiczny i tani. Urządzenie powinno się wpisywać w jedną z trzech dziedzin: motoryzacyjna, w domu oraz w ogrodzie.

Termin przyjmowanie projektów konkursowych minie 28 kwietnia br. 11 maja Jury konkursowe  wyłoni 20 finalistów (po 10 z Warszawy i Wrocławia), aby w dniach 4-8 czerwca dokonać ostatecznej selekcji zwycięskich projektów. Gale finałowe oraz ogłoszenie zwycięzców odbędą się w czerwcu – 15 czerwca we Wrocławiu oraz 22 czerwca w Warszawie.

Poprzez swój projekt Grupa Bosch pragnie popularyzować wśród młodzieży przedmioty ścisłe, uczyć bawiąc i promować młodych uzdolnionych technicznie ludzi. Chce także uświadomić gimnazjalistów iż stosowanie wiedzy technicznej przy wytwarzaniu użytecznych i ekologicznych wynalazków może naprawdę być wielce interesujące i wciągające.

Udział w „Akademii Wynalazców” jest bezpłatny, a autorzy najlepszych wynalazków otrzymają od organizatora atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszystkie niezbędne informacje o konkursie znajdują się na stronie projektu: http://akademiawynalazcow.edu.pl/

Miłosz Wójcik na podstawie informacji ze strony projektu: http://akademiawynalazcow.edu.pl/powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości