Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka

Raport: Państwa Grupy Wyszehradzkiej europejskim centrum innowacji - ekosystem i finansowanie

Budowa nowoczesnej gospodarki wymaga stworzenia kompletnego ekosystemu innowacji. Zapewnia on zdolność nie tylko do transferu, lecz przede wszystkim do tworzenia nowych technologii i podnoszenia w ten sposób produktywności. W długim okresie to właśnie wydajność pracy i kapitału jest źródłem w dobrobytu i wzrostu standardów życia.

więcej »

InnoEnergy poszukuje najlepszych innowacji w sektorze zrównoważonej energii

InnoEnergy, największy europejski akcelerator biznesu w energetyce, zaprasza autorów nowatorskich rozwiązań energetycznych do składania wniosków w ramach Rundy Inwestycyjnej 2017. Zainteresowanym zostało już tylko kilka dni na zgłoszenie swego akcesu i projektu, 7 kwietnia br. mija bowiem termin naboru.

więcej »

Ruszył projekt RELOS 3 - siedem europejskich regionów zjednoczonych w osiągnięciu założonych celów

W dniach 21 i 22 lutego br. w Sabadell (Hiszpania) partnerzy z 7 krajów uczestniczyli w spotkaniu inaugurującym projekt RELOS3. Projekt finansowany przez program Interreg Europe łączy siedem regionów z siedmiu różnych krajów UE.

więcej »

Spotkanie wielkopolskich instytucji otoczenia biznesu i firm w PPNT

Czy przedsiębiorcy rzeczywiście odnoszą korzyść z wsparcia z funduszy unijnych ? Czy proponowane formy wsparcia przekładają się na faktyczny wzrost innowacyjności w Wielkopolsce ? Czy działania instytucji otoczenia biznesu i administracji publicznej odpowiadają na potrzeby firm z regionu ?

więcej »

CEE Innovators Summit - Kongres Innowatorów

We wtorek, 28 marca 2017 r. w Warszawie odbędzie się międzynarodowy kongres, z udziałem Premierów Państw Grupy Wyszehradzkiej. W wydarzeniu będzie również uczestniczył wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

więcej »

Zaprezentuj się na Astana EXPO 2017

Już 10 czerwca rozpocznie się Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017 w Kazachstanie. Polska będzie jednym z ponad 100 państw i organizacji, które wezmą w niej udział. Zgodnie z tematem przewodnim wystawy, jakim jest„Energia przyszłości”, zaprezentujemy się jako kraj, w którym opracowywane są innowacyjne technologie dotyczące efektywności energetycznej oraz korzystania z odnawialnych źródeł energii.

więcej »

Polska na targach Hannover Messe 2017

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej. Blisko 1,2 tys. m2 powierzchni zajmie polskie stoisko narodowe na targach Hannover Messe 2017. Swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi na nim 11 polskich firm.

więcej »

powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2017 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości