PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Dokąd zmierza „internet rzeczy”

Dokąd zmierza „internet rzeczy”

Współczesny człowiek zostawia po sobie wiele śladów, a coraz więcej z nich ma postać bitów. Sami o sobie tworzymy banki danych, budujemy swój internetowy autoportret, pokazując kim i jacy jesteśmy. Tożsamość i wizerunek, wystawione na tej „elektronicznej agorze”, przestają być naszą prywatną własnością, a stają się rodzajem nowej waluty. Jak do tego doszło, co za nią kupujemy i jakie są koszty tych transakcji?

więcej»

Dlaczego Europa potrzebujemy jednolitego rynku cyfrowego?

Dlaczego Europa potrzebujemy jednolitego rynku cyfrowego?

W maju 2015 roku Komisja Europejska zamierza przedstawić strategię, która ma dotyczyć jednolitego rynku cyfrowego. Pomocna w tym celu ma być inicjatywa Digital4EU. Jest to strona internetowa służąca współtworzeniu jednolitego rynku cyfrowego oraz będąca miejscem dialogu i wymiany informacji na ten temat.

więcej»

Dyscyplina - gorset, który daje wolność

Dyscyplina - gorset, który daje wolność

Pierwszym krokiem w kierunku kształtowania samodyscypliny jest już samo dostrzeżenie, że coś jest z nią nie tak. Taka obserwacja pozwala spojrzeć na siebie z dystansu. Kluczowe znaczenie ma jednak ustanowienie i nazwanie satysfakcjonującego celu oraz jego wizualizacja.

więcej»

Pozwólmy ludziom zarabiać

Pozwólmy ludziom zarabiać

Przez dziesiątki lat gremia odpowiedzialne za politykę społeczną na całym świecie zastanawiały się nad skutecznymi sposobami przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Kraje Unii Europejskiej po latach testów i wymiany doświadczeń doszły do wniosku, że najlepszą formą terapii i integracji jest praca. Dostęp do niej znacznie zwiększają przedsięwzięcia z zakresu ekonomii społecznej.

więcej»

„Big Data” – druga strona medalu

„Big Data” – druga strona medalu

Liczba informacji dostępnych w internecie ciągle rośnie. Dla biznesu główne zagadnienie związane ze zjawiskiem „Big Data” brzmi: jak połapać się w tym gąszczu danych i jak skutecznie z nich korzystać, by służyły rozwojowi firmy i przynosiły zyski?

więcej»

Creating New Markets in the Digital Economy

Creating New Markets in the Digital Economy

Jak digitalizacja wpływa na dotychczasowe modele biznesowe? Jak dzięki niej tworzą się nowe rynki? Jak zmienia się rola konsumenta w tworzeniu i nabywaniu produktów? To trzy główne pytania, wokół których koncentruje się treść publikacji pt. „Creating New Markets in the Digital Economy”.

więcej»

Inteligencja i współpraca w służbie miastom

Inteligencja i współpraca w służbie miastom

Najbardziej inteligentne polskie miasta ulokowane są na dokładnie przeciwległych krańcach mapy. Rzeszów i Szczecin zajęły dwie najwyższe pozycje (55. i 56.) w rankingu European Smart Cities 2014, przygotowanym przez Vienna University of Technology. Wśród 77 docenionych miast znalazły się także Bydgoszcz, Białystok, Kielce i Suwałki.

więcej»
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2015 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości