Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/07/06 10:42:54
Festiwal Przemysłów Kreatywnych

Przemysły kreatywne to szansa na sukces zawodowy i znalezienie swojego miejsca na rynku pracy dla wielu młodych ludzi z pomysłami. W Elblągu w przyszłym roku odbędzie się Festiwal Przemysłów Kreatywnych, który ma zainspirować młodych ludzi do rozwijania swoich talentów. W Fabryce Kreatywności, bo tak roboczo nazywa się projekt, ma się znaleźć miejsce także dla bardziej doświadczonych przedstawicieli biznesu.

Pomysł stworzenia Fabryki Kreatywności zrodził się w Centrum Spotkań Europejskich z potrzeby zaktywizowania młodych ludzi do działania i zainspirowania ich do realizowania swoich marzeń. Pierwszą grupą, w jakiej zostanie przeprowadzona rekrutacja będą najmłodsi, następnie programem mają zostać objęci uczniowie szkół i studenci, a także osoby doświadczone w branży kreatywnej.

Festiwal Przemysłów Kreatywnych będzie łączyć konferencje, targi i wystawy z dobrą zabawą, która pokaże, że kreatywność to cecha, którą trzeba rozwijać. Nie bez znaczenia będzie także moment wystartowania projektu. Jak podkreślają organizatorzy, nowy okres programowania w Unii Europejskiej, który rozpocznie się w 2014 roku ma zaoferować więcej możliwości rozwoju dla branż kreatywnych. Komisja Europejska przewiduje m.in. uruchomienie specjalnego programu pt. Kreatywna Europa.

Polska z roku na rok dostrzega coraz większy potencjał, jaki kryją w sobie przemysły kreatywne. Dziedziny, w których mamy zwycięzców światowych konkursów  jak design, media, oprogramowanie, wydawnictwa czy architektura mogą zdaniem ekspertów wysunąć nasz kraj na pozycję lidera. O tym, że sektory kreatywne to szansa dla rozwoju polskiej gospodarki pisaliśmy także na Portalu Innowacji. Sektorami kreatywnymi poważnie zainteresowała się już Łódź i Kraków. Więcej informacji o projekcie „Festiwal Przemysłów Kreatywnych” będzie można uzyskać w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

Fot. Smartlink

Autor:Izabela Rutkowska  
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości