Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/09/05 09:07:07
Design lokalnie i globalnie

W elbląskiej Galerii EL zaprezentowano wystawę ukazującą dokonania tamtejszych designerów. Prezentacja o nazwie „designEL”, przyciągnęła ponad 1000 zwiedzających i zwróciła uwagę na wzornictwo jako silną stronę miasta i firm działających w nim. A jest się czym pochwalić, bo projekty są nietypowe i zaawansowane.

Władze samorządowe dostrzegają korzyści z promowania firm i podmiotów wykorzystujących ciekawe rozwiązania. W przypadku Elbląga, warto podkreślić jego długie tradycje meblarskie. Tamtejsze firmy są na tyle rozwinięte i zaawansowane technologicznie, że Elbląg można postrzegać wręcz jako zagłębie meblarskie. Okazję do zaprezentowania swoich dokonań firmy z branży miały podczas prezentacji w Galerii EL. Według obserwatorów, tamtejsi producenci udowodnili tym samym, że dysponują bogatym potencjałem twórczym, technologicznym i organizacyjnym. Dołączając do tego  kapitał ludzki w postaci utalentowanych projektantów, okazuje się, że Elbląg prezentuje w tym obszarze wysoki poziom.

Funkcjonujący w regionie meblarski wypełnił zabytkowe przestrzenie Galerii oryginalnymi meblami, elementami oświetleniowymi, a także obiektami ze szkła, kamienia, metalu i materiałów stosowanych do produkcji mebli czy wykończeń wnętrz. Stanowiły one trójwymiarową interpretację abstrakcyjnych obrazów, które w ubiegłym roku podarował Galerii EL jej założyciel – Gerard Kwiatkowski.

Niezmiernie ważne jest, aby miasta takie jak Elbląg skutecznie rozwijały swoją lokalną gospodarkę w oparciu o wiedzę i doświadczenie nowoczesnych firm, stawiających na innowacje i rewolucyjne rozwiązania. Oprócz Elbląga, ciekawymi projektami i firmami działającymi z powodzeniem w branżach korzystających z designu mogą się pochwalić na przykład Mielec, Koło, Leszno czy Krosno. Im więcej tego typu ośrodków tym większa szansa na zagospodarowanie tamtejszego kapitału, szczególnie w postaci przeszkolonych i wykwalifikowanych pracowników.

Źródło: Elblag.wm.pl

fot. Smartlink

Autor:Jan Daniel  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości