Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/07/13 15:38:03
Art.Inkubator pomoże przemysłom kreatywnym

Przemysły kreatywne w Łodzi wkrótce będą miały kolejne miejsce, w którym otrzymają profesjonalne wsparcie biznesowe. Ruszył właśnie remont zabytkowych fabryk Scheiblera przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi. W ich murach ma powstać infrastruktura Art. Inkubatora. Będzie to pierwszy Inkubator w Polsce wyspecjalizowany we wsparciu przemysłów kreatywnych.

Art.Inkubator ma być platformą, która połączy pomysły artystyczne z biznesowymi. W starych pofabrycznych murach, które właśnie zostają poddawane rewitalizacji, powstaną pomieszczenia biurowe, pracownie artystyczne, sale wystawowe oraz przestrzenie do organizacji wydarzeń artystycznych. Ma być tu także miejsce na wieloprofilową przestrzeń artystyczną, w której swoje projekty będą realizować mieszkańcy Inkubatora.

Projekt realizowany w Łodzi jest innowacyjny w skali kraju. Żaden z istniejących w Polsce inkubatorów nie wyspecjalizował się dotąd we wspieraniu i promowaniu jedynie przemysłów kreatywnych. O miejsce na prowadzenie biznesu będą mogli się ubiegać instytucje i firmy, które działają w branży kulturalno-artystycznej, a więc nie tylko twórcy, ale także osoby zajmujące się sprzętem technicznym, oprogramowaniem czy doradztwem w organizacji imprez. Oprócz roli integrującej branżę, Art.Inkubator będzie pełnił rolę mentora. Młodzi adepci biznesu otrzymają tu wsparcie merytoryczne z zakresu jak prowadzić firmę, napisać biznesplan, obliczyć przedsięwzięcia, czy poszukać możliwości dofinansowania zewnętrznego. Ze strony Art.Inkubatora otrzymają ponadto własne biuro i dostęp do całej infrastruktury.

Zabytkowe obiekty fabryczne, w których swoją siedzibę będzie miał inkubator znajdują się na Księżym Młynie w Łodzi. Obecnie przechodzą rewitalizację, twórcom projektu zależy bowiem na zachowaniu dawnego charakteru budynków i połączeniu go z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i designerskimi.  Prace mają zakończyć się w 2014 roku.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie http://www.artinkubator.com/o_projekcie.html.

Fot. Smartlink

Autor:Izabela Rutkowska  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości