Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/01/25 10:28:29
Tożsamość regionalna i design

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do wzięcia udziału w konkursie „design by...”, którego celem jest promowanie wzornictwa inspirowanego tożsamością regionalną. Udział w konkursie mogą wziąć również osoby z innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Wzornictwo przemysłowe jest przedmiotem zainteresowania przedstawicieli branży kreatywnej na świecie. Autorzy ciekawych wizualnie rozwiązań mogą znaleźć niewyczerpane źródła inspiracji w swoim otoczeniu. Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs na prace, które inspirowane będą tożsamością regionalną. Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest promocja i upowszechnienie wzornictwa młodego pokolenia projektantów oraz tworzenie współpracy między przedsiębiorstwami a projektantami. Władze województwa postanowiły wypromować projekty, które sięgać będą do regionalnej tradycji, kultury i historii.

Produkty inspirowane poszczególnymi regionami będą miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności podczas wrześniowych Światowych Dni Innowacji, które odbędą się po raz kolejny w Poznaniu. Jest to dobra okazja do przedstawienia swoich możliwości i prac przedsiębiorcom.

Wielkopolska bierze przykład z takich regionów,jak Lombardia oraz Brabancja, które mogą sie pochwalić skutecznym wykorzystaniem lokalnych zasobów. Organizatorzy zauważają, że wsparcie wzornictwa poprzez edukację i transfer wiedzy, w tym dzięki organizacji międzynarodowych konferencji i konkursów, jest niezbędnym czynnikiem poszukiwania tożsamości „nowej Europy”.

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów uczelni projektowych z Bośni, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Ukrainy. Przewidziano również atrakcyjne nagrody: I miejsce – 5 000 euro, II miejsce 3 000 euro, III miejsce 2 000 euro.  Zgłoszenia można nadsyłać do 7 maja 2012 r., natomiast prace należy przekazać do 10 sierpnia 2012 r. Finał odbędzie się pod koniec września w Poznaniu podczas Światowych Dni Innowacji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

fot. Smartlink

Autor:Jan Daniel  
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości