Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2011/11/25 12:47:56
Concordia Design w centrum Poznania

Po wielu miesiącach remontu starej drukarni znajdującej się w stolicy Wielkopolski, swoją działalność rozpoczęło w niej centrum designu Concordia Design. Nowy obiekt ma nie tylko skupiać projektantów, artystów i odbiorców sztuki użytkowej, ale przede wszystkim zapoczątkować modę na wzornictwo w Poznaniu.

Concordia Design ma pełnić rolę wielkopolskiego centrum designu. W nowocześnie wyremontowanym obiekcie swoją działalność rozpocznie inkubator CoOffice, który skupi młode przedsiębiorstwa stawiające pierwsze kroki w branży kreatywnej. Budynek przy Rondzie Kaponiera ma być także miejscem, w którym cyklicznie będą się odbywać wystawy, warsztaty oraz premiery projektantów.

Oficjalne otwarcie obiektu przy ul. Zwierzynieckiej 3 to nie jedyne wydarzenie, o którym głośno w ostatnim czasie w Poznaniu. Na terenie sąsiadujących z Concordią Design Międzynarodowych Targów Poznańskich otwarto właśnie School of Form, nowoczesną prywatną uczelnię projektowania, w której pierwsze kroki w świecie designu będą stawiać najmłodsi. W mieście w tym czasie odbywa się także święto designu pt. „Designing the future” - „Projektowanie przyszłości” podczas którego można wziąć udział w licznych warsztatach i konferencji na temat przyszłości designu. W sobotę amatorzy dobrego wzornictwa będą mogli sami spróbować swoich sił w warsztatach „Zrób to sam”, „Warsztatach rodzinnych Thing Tank. Rzeczy Odnowa” czy spotkaniu dla dzieci, podczas którego maluchy będą mogły same zaprojektować swój pokój z meblami VOX.

W ramach święta designu otwarto także wystawy, spośród których na uwagę zasługują przede wszystkim „Polish Design” oraz „Comforty – Real Industry”, w ramach których prezentowane są dzieła najwybitniejszych polskich projektantów takich jak Tomek Rygalik, Tomasz Augustyniak, Oskar Ziętara albo Marta Krupińska. Obie ekspozycje będzie można oglądać w nowym budynku do 4 grudnia 2011 roku.

Więcej o nowym obiekcie i jego ofercie można przeczytać na stronie http://www.concordiadesign.pl/.

Fot. Smartlink

Autor:Izabela Rutkowska  
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości