Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/08/08 16:25:33
90 Dobrych Wzorów

Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 19. organizuje konkurs „Dobry Wzór”, w którym wyłania najlepiej zaprojektowane produkty i usługi obecne na naszym rynku. W tym roku do rywalizacji stanęła rekordowa ilość zgłoszeń. Spośród 187 do finału przeszło 90, które następnie powalczą o nagrody w czterech kategoriach.

Wzornictwo przemysłowe z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. W dobie różnorodności produktów i usług, na prowadzenie wysuwają się te nie tylko funkcjonalne i użyteczne, ale także ergonomiczne, nowatorskie i ciekawe wzorniczo. Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku wyłania najlepsze projekty w czterech kategoriach: sfera domu, sfera pracy, sfera publiczna oraz sfera usług.

Najwięcej możliwości dla projektantów stwarza sfera domu i to właśnie w tej kategorii co roku można znaleźć najwięcej projektów. W tegorocznej edycji do finału zakwalifikowało się aż 57 produktów, które swoje funkcje spełniają w domowym zaciszu. Są wśród nich nowatorskie rozwiązania do zarządzania budynkami mieszkalnymi, urządzenia gospodarstwa domowego pełniące wiele funkcji, czy nowe wzory ceramiki i armatury. Tuż za nimi znajdują się projekty związane ze sferą pracy, gdzie znajdziemy 12 finalistów. Wśród nich m.in. projekty wózków widłowych, foteli czy urządzeń biurowych. Sfera publiczna w tym roku reprezentowana jest przez 11 zgłoszeń, zaś sfera usług przez 10. Wśród finalistów pierwszej z nich znajdziemy mobilne domy, pojazdy wodne czy nowoczesne rozwiązania oświetleniowe. Sfera usług zaś to m.in. doradztwo finansowe na odległość, wymiana walut online czy zamawianie intencji mszalnych przez internet.

Wytypowane do finału projekty przejdą następnie ocenę międzynarodowego jury, które obradować będzie 10 października. Laureatów poznamy następnego dnia, a nagrodzone prace będzie można oglądać w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego od 12 października do 9 grudnia 2012 roku.

Fot. Smartlink

Autor:Izabela Rutkowska  
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości