Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2011/12/27 14:16:05
Co nas czeka w 2012 roku?

Co przyniesie 2012 rok w obrębie innowacji i nowoczesnych technologii? Charlie O’Donnell z Bussiness Insider zwraca uwagę na obszary, które mogą wzbudzić zainteresowanie inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreśla, w zbliżającym się roku na topie mają być między innymi media społecznościowe, innowacje w płatnościach elektronicznych oraz design.

Warto spojrzeć w nadchodzący rok oczami przedsiębiorcy ze Stanów Zjednoczonych – Charliego O’Donnella, który wymienia najważniejsze w jego opinii trendy, jakie obowiązywać będą w zbliżającym się nowym roku. 

Na pierwszy plan wysuwają się usługi związane z branżą Open Government. Istnieją już firmy IT, które działają w tym obszarze (Publicstuff oraz Votizen) z dużym powodzeniem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom obywatele będą mieli łatwiejszą możliwość skontaktowania się urzędnikami państwowymi, posłami itp. Dostęp do informacji w obrębie samorządów będzie kluczowy w zbliżającym się roku. Podobnie sytuacja kreuje się w rozwiązaniach mediów społecznościowych. Tym razem na pierwszy plan idą różnego rodzaju kalendarze i planery spotkań, umożliwiające grupie osób zorganizowanie czasu wolnego.

Jako najlepsze miejsce dla tworzenia innowacyjnych rozwiązań tekstu wskazuje na Brooklyn w Nowym Yorku, a nie, jak można by przypuszczać, Dolinę Krzemową. O’Donnell podkreśla, że to właśnie tam jest najwięcej innowatorów i inwestorów w USA. Według niego należy się spodziewać, że niedługo usłyszymy o innowacyjnym projekcie wywodzącym się z tej dzielnicy.

Na uwagę zasługują również mobilne płatności, jednak póki co nie odniosły one spektakularnego sukcesu i nadal branża ta czeka na przełomowe rozwiązania. Istnieje możliwość płacenia przez telefon komórkowy, ale, jak podkreśla tekstu, pewien „dyskomfort można odczuć w momencie rozładowania się baterii naszej komórki”. Na chwilę obecną lepszym rozwiązaniem jest tradycyjna karta płatnicza.

Ktoś, kto chce wybrać najbardziej perspektywiczną branżę na odniesienie sukcesu powinien zwrócić uwagę na szeroko pojęty design. To właśnie ta kreatywna branża ma szansę na wielki sukces. Od projektowania przedmiotów codziennego użytku, przez strony internetowe, aplikacje, aż po plany budynków – pole do wdrażania nowych rozwiązań jest bardzo szerokie. Jak podkreśla tekstu na topie będą rozwiązania proste, czytelne, a jednocześnie wprowadzające innowacje.

Na nowości czekają również użytkownicy smartfonów. Co ciekawe, większe szanse na sukces upatruje w działaniach wokół systemu Android, niż w podobnych rozwiązaniach oferowanych przez Apple. Według O’Donnella są one powszechniejsze i łatwiej dostępne dla przeciętnego użytkownika.

Więcej na temat trendów w zbliżającym się 2012 roku można znaleźć tutaj.

fot. Smartlink

:Jan Daniel  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości