Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Przeglądy polskiej prasy i Internetu
2012/04/12 13:25:40
Wielkopolscy designerzy ruszają w świat

Wyjazd na targi do Mediolanu nie tylko prezentacja wielkopolskich zdolnych projektantów, ale także konsekwencja przyjętej przez region strategii – zapewnia w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego” Leszek Wojtasiak, marszałek województwa. Poznań już dawno okrzyknięto bowiem stolicą polskiego designu nie tylko przez największe branżowe wydarzenia, które odbywają się właśnie tu, ale także z powodu liczby studentów wzornictwa, których w stolicy Wielkopolski jest znacznie więcej niż w innych rejonach Polski.

Projektanci i przedsiębiorcy z Poznania wezmą udział w jednych z największych na świecie targach prezentujących nowe trendy wzornicze, które odbędą się od 17 do 22 kwietnia w Superstudio Piu w Mediolanie. To najważniejsza impreza branży meblarskiej na świecie oraz mekka każdego projektanta – pisze „Głos Wielkopolski”.

Na jednym z targowych stoisk będzie można podziwiać prace wielkopolskich projektantów nagrodzone w konkursie „Designed for Poznań – meble miejskie dla Poznania”, które zostaną zaprezentowane w formie ekspozycji PERSPECTIVE_S. Wśród projektów będzie można zobaczyć ławkę Elektricity, wytwarzającą energię do ogrzania siedziska oraz doładowania drobnych urządzeń elektronicznych, czy Hubek – półsiedzisko miejskie wykorzystujące powierzchnie ścian i ogrodzeń. Ciekawą propozycją miejską jest także Rozgrzana Rączka, ogrzewająca dłonie pasażerów podczas podróżowania komunikacją miejską zimą.

W Mediolanie nie zabraknie także polskich produktów użytkowych. Wzornictwo przemysłowe swojego autorstwa zaprezentują czołowe wielkopolskie firmy, które w swoich strategiach postawiły na współpracę z projektantami takie jak Meble VOX, Porcelana Chodzież, Astromal, Coccodrillo czy Marmori.

Jak podkreślają przedstawiciele województwa, design należy obecnie do strategicznych obszarów rozwoju całego regionu, a wyjazd polskich projektantów do Mediolanu jest częścią promocji całego województwa. Prace designerów z Poznania będzie można podziwiać także w Brukseli oraz Berlinie.

Izabela Rutkowska, materiał opracowany na podstawie artykułu „Design z Wielkopolski w Mediolanie na największych na świecie targach”, Głos Wielkopolski, 11.04.2012 r.

powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości