Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/10/14 11:25:07
Pregnabit najbardziej innowacyjnym produktem telemedycznym na Międzynarodowych Targach Medycznych

Jury konkursu organizowanego podczas Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE wybrało najbardziej innowacyjny produkt w kategorii „Telemedycyna”.  Nagrodę otrzymała polska Nestmedic, producent teleKTG o nazwie Pregnabit. Urządzenie wraz z usługą medycznego telemonitoringu pozwala na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy w dowolnym miejscu i czasie, 24 godziny na dobę. To kolejne prestiżowe wyróżnienie polskiego producenta.

Pregnabit to kompleksowe rozwiązanie telemedyczne, skierowane do lekarzy i położnych. Specjaliści udostępniają aparat ciężarnym, aby te mogły przeprowadzić badania KTG w domowym zaciszu. To połączenie przenośnego urządzenia KTG z nowatorską usługą telemedyczną. Po przeprowadzeniu badania dane przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny.

Unikalne cechy kompleksowego rozwiązania Pregnabit zostały docenione przez jury konkursu organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Medycznych, które odbyły się na początku października w Warszawie. Pregnabit uzyskał tytuł najbardziej innowacyjnego produktu telemedycznego.

Pregnabit - Zespół

-To dla nas niezwykłe wyróżnienie ze strony branży i ekspertów. To kolejny zaszczyt i motywacja dla naszego zespołu, szczególnie po tym, jak otrzymaliśmy nagrodę „Innowator Roku 2016” od MIT Technology Review. Telemedycyna rozwija się dziś bardzo prężnie, firmy prześcigają się w tworzeniu nowych, ciekawych rozwiązań. Tym bardziej jest nam miło, że to właśnie Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt w tej kategorii i doceniony za zaawansowanie technologiczne, funkcjonalność, prostotę obsługi i wpływ na poprawę jakości i skuteczności opieki medycznej. Nasze rozwiązanie pomaga kobietom w tym pięknym, ale i pełnym niepewności czasie ciąży i jest na nie duże zapotrzebowanie, co dało się zauważyć także podczas rozmów, które prowadziliśmy w czasie targów WIHE ze specjalistami – dodaje Patrycja Wizińska-Socha, pomysłodawczyni urządzenia Pregnabit i prezes zarządu opracowującej go firmy Nestmedic.

Patrycja Wizińska-SochaWIHE Hospital to międzynarodowe, specjalistyczne wydarzenie o charakterze biznesowo-edukacyjnym, skierowane do lekarzy różnych specjalizacji, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych oraz kadry zarządzającej placówkami medycznymi. Jednocześnie jest to międzynarodowa wystawa wyrobów i urządzeń medycznych oraz innowacyjnych rozwiązań z zakresu telemedycyny.

Pregnabit trafi na rynek jeszcze w tym roku. Producent prowadzi obecnie kolejną rundę finansowania, podpisano właśnie umowę o współpracy z firmą doradczą Capital One, autoryzowanym doradcą NewConnect.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości