Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/08/26 10:22:27
Śląskie produkty z sukcesami - Dobry Wzór 2013

Wyprodukowana przez firmę Budotechnika z Pilchowic toaleta publiczna WC TOP GRANIT BLACK została finalistą ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór 2013 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Czy powtórzy sukces ubiegłorocznego laureata z województwa śląskiego, czyli lotniskowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego firmy Wawrzaszek ISS Sp. z o.o. z Bielska Białej okaże się podczas uroczystej gali konkursu, która odbędzie się 24 października 2013 r. w siedzibie organizatora, którym jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. 

Nominowany produkt to flagowy toalety publicznej firmy z Pilchowic specjalizującej się w produkcji różnego typu mebli miejskich, który z powodzeniem zdał już egzamin w kilku lokalizacjach na terenie kraju. Charakteryzuje się zarówno nowoczesnym wzornictwem jak również uniwersalnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami ułatwiającymi korzystanie z tego typu miejsc takimi jak : Automatyczny Zestaw Myjący suszący i dezynfekujący muszlę oraz zmywający podłogę, Automatyczny Zestaw Umywalkowy, czy też Automatycznymi Drzwiami Przesuwnymi zintegrowanymi z alarmem i detekcją obecności człowieka. Miejsce jest oczywiście w pełni przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Tego typu toaleta publiczna spełniać musi najwyższe standardy zarówno w zakresie komfortu użytkowania, jak również higieny, czystości, bezpieczeństwa oraz ochrony przed wandalizmem.
 
 
Warto przypomnieć, że laureatem tytułu Dobry Wzór 2012 został w ubiegłym roku FELIX 8X8 lotniskowy pojazd ratowniczo – gaśniczy, produkowany przez firmę Wawrzaszek ISS Sp. z o.o., z Bielska Białej zaprojektowany przez Agnieszkę Fujak. Pojazd jest również zdobywcą nagrody specjalnej przyznawanej przez Ministra Gospodarki dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę -Wzór Roku 2012.

Uroczysta Gala tegorocznej edycji konkursu odbędzie się 24 października 2013 r. o godz. 15.00 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie otwarcie pokonkursowej wystawy Dobry Wzór 2013, która potrwa od 24 października do 8 grudnia.

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Premiowane są produkty w trzech kategoriach: Sfera Domu, Sfera Pracy i Sfera Publiczna z różnych branż: m.in. meble, oświetlenie, sprzęt AGD, RTV/audio/video, sprzęt i akcesoria komputerowe, środki transportu i komunikacji, szkło i ceramikę użytkową, tkaniny, odzież i obuwie specjalistyczne, urządzenia sanitarne, materiały i akcesoria wykończeniowe, narzędzia, zabawki i gry edukacyjne i rehabilitacyjne, artykuły sportowe i rekreacyjne. Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, w tym poprzez wzornictwo, uznani projektanci. W konkursie Dobry Wzór nagradzany jest dobrze zaprojektowany produkt, ale laureatami są: projektant, który go zaprojektował; producent, który wprowadził go na rynek, dystrybutor, który rekomenduje dobry produkt odbiorcom. Prawdziwym beneficjentem konkursu jest jednak ostatecznie konsument, któremu wskazanie dobrego produktu ułatwia wybór z szerokiej oferty rynkowej.

Więcej infromacji:

http://www.iwp.com.pl/program_dobry_wzor

http://toaletybudotechnika.com.pl/

http://www.wiss.com.pl/WZ%C3%93R%20ROKU%202012-nid_141.html

Autor Marcin Włodarczyk

Źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Budotechnika sp. z o.o.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości