Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/04/09 09:15:09
InvestExpo Business Meeting czyli Inwestycje na start – UP!

Już 25 kwietnia eksperci branżowi, inwestorzy, przedstawiciele administracji publicznej i pomysłodawcy ciekawych przedsięwzięć spotykają się w Toruniu, by porozmawiać o finansowaniu zewnętrznym i inwestycjach w województwie kujawsko-pomorskim. Dowiedz się jak  otrzymać środki na realizację innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych dzięki wsparciu Anioła Biznesu oraz w co warto zainwestować, by osiągnąć sukces i zysk !

Wielu z nas ma ciekawe pomysły na biznes, ambitne plany oraz koncepcje działania. Jesteśmy kreatywni i pracowici, jednak brak nam środków potrzebnych do realizacji swoich marzeń i rozwinięcia własnej działalności. Pomysły rodzą się szybko, ale ich realizacja ciągnie się latami lub czasami nigdy nie jest możliwa. Receptą na te problemu mogą być Anioły Biznesu (z ang. Business Angels).

Anioł Biznesu to osoba, która przeznacza swój kapitał  na rozwój przedsiębiorstwa w zamian za udziały w firmie. Ponosi spore ryzyko, ale może również dużo zyskać. Dzięki Aniołom Biznesu powstały takie firmy jak Google, Amazon, ale również i mniejsze Energy Permitting czy Scanx. Najczęściej Aniołami  Biznesu są biznesmani, właściciele firm intensywnie poszukujący przedsięwzięć, w które warto zainwestować. Lokują oni swój własny kapitał w innowacyjne, perspektywiczne, o wysokim potencjale rynkowym projekty znajdujące się głównie w zalążkowej lub początkowej fazie rozwoju. Na ogół są to przedsięwzięcia, w których mają doświadczenie, kontakty  i sukcesy.

W Polsce można znaleźć inwestora poprzez działające w całym kraju Sieci Aniołów Biznesu np. Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu – ( www.psab.pl) czy Kobiecą Sieć Aniołów Biznesu ( www.ksab.pl ).

Polski rynek Aniołów Biznesu, mimo dynamicznego wzrostu w ostatnich latach, jest wciąż jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Kwoty inwestycji i liczba wejść kapitałowych sytuuje nasz kraj daleko za liderami Europy. Przedstawiciele sieci zrzeszających anioły biznesu zgodnie twierdzą, że to nie brak kapitału jest największą bolączką, a brak ciekawych i perspektywicznych projektów.

W województwie kujawsko- pomorskim wciąż mało się mówi o działalności Aniołów Biznesu dlatego Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych, Urząd Miasta Torunia oraz agencja eventowa Andy Hoz postanowiły zorganizować 25 kwietnia w Toruniu konferencję InvestExpo Business Meeting pt. Inwestycje na start-UP! Zagadnienia będą dotyczyć tematyki finansów oraz inwestycji Aniołów Biznesu w młode, dobrze rokujące przedsięwzięcia. Zaproszeni goście i prelegenci będą analizować je pod kątem nowoczesnych rozwiązań i trendów inwestycyjnych gwarantując dynamiczny rozwój firmy, wzmocnienie jej pozycji na rynku, tym samym zwiększając jej przewagę konkurencyjną w regionie. 

Dobre pomysły, jeżeli spodobają się inwestorom, trafią na podatny grunt, dostają nie tylko zastrzyk kapitałowy od inwestorów, ale także wsparcie w zakresie prowadzenia ich biznesu. Są to kontakty biznesowe, są to wieloletnie doświadczenia po stronie Aniołów Biznesu, które są wykorzystywane do tego, żeby przyspieszyć rozwój firm i dać im silniejsze podstawy do osiągnięcia sukcesu – mówi Przemysław Jura, Prezes Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych, organizator konferencji.

Celem kwietniowego spotkania w Toruniu jest mi.in. analiza problemów małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko - pomorskim, przybliżenie funkcjonowania Sieci Aniołów Biznesu w Polsce oraz pokazanie możliwości inwestycyjnej w regionie. Adresatami konferencji są młodzi przedsiębiorcy poszukujący zewnętrznych źródeł finansowania, inwestorzy oraz osoby zainteresowane pozyskaniem środków na rozwój własnego biznesu.

Investexpo Business Meeting jest także doskonałą płaszczyzną wymiany poglądów i doświadczeń w obszarze finansów i inwestycji, współpracy sektora nauki i biznesu, dlatego wśród uczestników nie zabraknie władz samorządowych czy przedstawicieli środowisk naukowych i akademickich.

Konferencja ma na celu pomoc w nawiązaniu cennych kontaktów biznesowych oraz wypracowanie ważnych dla regionu rozwiązań inwestycyjnych.

InvestExpo jest doskonałą okazją do pokazania i zarekomendowania swojej działalności. To także czas na rozmowy z inwestorami i klientami oraz wymianę doświadczeń i wizytówek. Udział w niej jest całkowicie bezpłatny. Należy się zarejestrować na stronie www.investexpo.pl

Szczegółowe infromacje dot. konferencji.

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Emilia Zwiewka


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości