Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/12/13 09:52:10
Crowdfunding w Polsce 2012

Portal Crowdfunding.pl przy współudziale Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu oraz platformay finansowania społecznościowego Beesfund.com, był organizatorem konferencji Crowdfunding w Polsce 2012. Celem imprezy była integracja osób kreujących ten rynek z interesariuszami jego rozwoju. Konferencja przedstawić obraz obecnego stanu, ale też rozpocząć publiczną, merytoryczną dyskusję nad szansami, wyzwaniami i ryzykami jakie wiążą się z crowdfundingiem.

Impreza, w której wzięło udział ponad 100 osób, odbyła się 12 grudnia w Warszawie. Konferencji towarzyszyły Targi Dobrych Pomysłów na których, zarówno pojedyncze osoby jak i zespoły, prezentowały swoje projekty, które w crowdfundingu upatrują szansę na pozyskanie kapitału na ich realizację.

Konferencja rozpoczęła się wystąpieniem Pana Karola Króla, który omówił założenia crowdfundigu (finansowania społecznościowego), różne metody pozyskiwania kapitału w oparciu o ten typ finansowania oraz jego poziom obecnego rozwoju w Polsce. Następnie Pan Olgierd Porębski, Prezes Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu, przedstawił uwarunkowania prawne stosowania finansowania społecznościowego w Polsce, pokazał w jaki sposób każda i może z niego korzystać. Zaprezentował również postulaty zmian ustawowych.

Duże zainteresowanie zebranych wzbudził panel „Crowdfunding w praktyce”, podczas, którego Arkadiusz Regiec prezes beesfund.com, Misia Furtak wokalistka zespołu Tres.B, Maciej Budzich znany jako mediafun bloger i vloger oraz Michał Czarnik radca prawny rozmawiali na temat praktycznych aspektów crowdfundingu w warunkach polskich.

Ciekawy wykład przeprowadził również Pan Dawid Sokołowski reprezentujący firmę Bussiness&You Wealth Management oraz Gildię Aniołów Biznesu, który podzielił się doświadczeniami związanymi z inwestycjami Aniołów Biznesu, a także o dużym potencjale współpracy inwestorów formalnych i nieformalnych z projektodawcami z wykorzystaniem crowdfundingu. Swoimi doświadczeniam, związanymi z inwestowaniem w produkcje filmowe, podzielił się również Pan Wiktor Grodecki, znany polski reżyser, scenarzysta i montażysta na stałe pracujący w USA.

W trakcie wydarzenia wręczono również nagrodę  „CrowdJournalist” dla najlepszych dziennikarzy piszących o finansowaniu społecznościowym w Polsce. Nagrodę otrzymali: Marta Bellon (Bonnier Polska), Tomasz Grynkiewicz (Agora) oraz Katarzyna Dębek (Axel Ringier). 

Autor:Filip Milewski  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości