Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/05/15 15:03:45
Własność intelektualna a działalność gospodarcza w Chinach

TERRA COGNITA
Własność intelektualna a działalność gospodarcza w Chinach
 
bezpłatne seminarium
31 maja 2012, godz. 10:30 – 15:30
Gdańsk, Hotel “Wolne Miasto”, ul. Św. Ducha 2Ośrodki przy Stowarzyszeniu “Wolna Przedsiębiorczość” oraz w Gdańsku serdecznie zapraszają na seminarium na temat prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach, ze szczególnym uwzględnieniem własności intelektualnej. Seminarium odbędzie się 31 maja 2012 w godz. 10.30-15.30 w hotelu “Wolne Miasto” w Gdańsku, ul. św. Ducha 2.

Seminarium jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Ze szczególną serdecznością zapraszamy przedstawicieli firm obecnych już na rynku chińskim. Będą oni mieli możliwość nie tylko pogłębienia swojej wiedzy, lecz także odbycia indywidualnych konsultacji z zaproszonymi ekspertami.

Pierwszą część spotkania wypełnią prezentacje ekspertów Europejskiego Centrum MŚP w Pekinie, China IPR Helpdesk oraz Centrum Innowacji Unia Europejska-Chiny (więcej o prelegentach i instytucjach przez nich reprezentowanych można dowiedzieć się ze strony www.een.sopot.pl). Druga część poświęcona zostanie na spotkania firm z ekspertami rynku chińskiego. Warto zapisać się na nie poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym.

Seminarium jest bezpłatne – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza, który wraz z programem wydarzenia i biogramami prelegentów można znaleźć na stronie www.een.sopot.pl. Dodatkowych informacji udziela Martyna Bildziukiewicz, tel. 58 524 50 86, e-mail: m.bildziukiewicz@swp.gda.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Wrota Pomorza.

 

PRELEGENCI

Chris Cheung – tymczasowy Dyrektor EU SME Centre w Pekinie, ekspert z wieloletnią praktyką w doradztwie dla małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie wejścia na rynek chiński oraz stosunków handlowych z Chinami. Otrzymał tytuł magistra filologii chińskiej oraz  biznesu uniwersytetu w Leeds, jak również dyplom nauk prawniczych z College of w Londynie. Posiada bogate doświadczenie w udzielaniu porad podmiotom gospodarczym z sektora telekomunikacyjnego. Pracował m.in. dla koncernów APCO (komunikacja strategiczna) oraz Siemens. Do niedawna prowadził Brytyjsko–Chińską Radę Biznesu.    

Michał Kłaczyński – ekspert China IPR SME Helpdesk. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w praktyce prawniczej w Polsce i przy projektach międzynarodowych. Specjalizuje się w obsłudze międzynarodowych transakcji oraz doradztwie regulacyjnym dotyczącym chińskiego prawa własności intelektualnej i prawa gospodarczego, w tym w zakresie wsparcia polskich przedsiębiorców podejmujących działalność w Chinach, doradztwa na temat regulacji inwestycji zagranicznych, prawa autorskiego, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa i jego renomy. Ponadto zajmuje się negocjowaniem umów inwestycyjnych i joint-venture, a także związanych z bieżącą działalnością w Chinach umów licencyjnych, outsourcingowych (zlecenie produkcji) i dystrybucyjnych. Absolwent Harvard School i Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował także na Sichuan United University (ChRL). Prowadzi własną firmę doradczą i współpracuje jako ekspert prawa chińskiego i międzynarodowego prawa gospodarczego z Instytutem Allerhanda.

Marco Gasparroni – dyrektor wykonawczy Centrum Innowacji Unia Europejska – Chiny w Chengdu (EU-China Project Innovation Center). Przez ponad 10 lat pomagał międzynarodowym firmom   wchodzić na rynek chiński. Przez wiele lat pracował jako dyrektor finansowy w Siemensie oraz pełnił funkcję CEO oddziałów firm telekomunikacyjnych w Chinach. Był również współzałożycielem  i menadżerem Kapituły PRD Europejskiej Izby Handlowej w Chinach. Jest absolwentem ISTAO.

Działalność firm europejskich w Chinach wspierają:


 

•    Europejskie Centrum Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Pekinie (EU SME Centre)


Zakres działalności EU SME Centre obejmuje następujące usługi: nieodpłatne udzielanie porad dotyczących możliwości rozwoju firm, doradztwo prawne, konsultacje dotyczące marketingu, dostarczanie informacji o rynku chińskim, w tym informacji na temat obowiązujących norm i standardów, prowadzenie szkoleń dla firm, a także zapewnienie dostępu do katalogu dostawców usług i informacyjnych baz danych. EU SME Centre oferuje także usługę „hot-desking” – bezpłatną, tymczasową przestrzeń biurową dla zainteresowanych start-upów na rynku chińskim.
www.eusmecentre.org.cn •    China IPR SME Helpdesk

China IPR SME Helpdesk jest projektem finansowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej w zakresie Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji. Helpdesk udziela europejskim MŚP bezpłatnych, praktycznych porad biznesowych w zakresie ochrony praw własności intelektualnej w Chinach.
www.china-iprhelpdesk.eu

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości