Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2011/04/13 14:54:23
Chroń swoją własność intelektualną

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają na bezpłatne seminarium szkoleniowo informacyjne „Prawo własności intelektualnej. Jak chronić nazwę i swojej firmy. Jak chronić swoją markę”. Spotkanie odbędzie się 18 maja 2011 r. we Wrocławiu.

oraz nazwa przedsiębiorstwa wpływają na firmy. Dzięki nim jest ona identyfikowana na rynku a jej produkty czy usługi kojarzone są z danym producentem. znaków towarowych pomaga chronić przedsiębiorców przed nieuprawnionym wykorzystaniem oznaczeń przez konkurencję i wprowadzaniem do obrotu podrobionych produktów. Ponadto skuteczna ochrona własności intelektualnej wpływa na rozwój ekonomiczny przedsiębiorstw. Dlatego coraz więcej polskich firm dostrzega w tym korzyści.

Organizatorzy seminarium chcą przybliżyć uczestnikom problematykę tego zagadnienia. Seminarium poprowadzi Joanna Ślęczka – europejski z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaściciel kancelarii Rejman s.c.

W ramach spotkania zaplanowano wykłady, które poruszą tematykę praw autorskich, własności przemysłowej, know-how, nazwy przedsiębiorstwa oraz procedury uzyskiwania prawa ochronnego na w Urzędzie Patentowym. Ponadto uczestnicy seminarium dowiedzą się jak tego typu procesy z powodzeniem przechodziły inne firmy, ale również zaprezentowane zostaną przykłady nieumiejętnego działania.

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że ich nowe i oryginalne pomysły mogły już mieć zastosowanie, a prawa ich autorów są zastrzeżone. Tego typu niewiedza może skutkować problemami natury prawnej. Zanim rozpocznie się pracę nad tworzeniem oraz wdrażaniem nowych produktów, znaków towarowych i nazw, warto zajrzeć na stronę Urzędu Patentowego RP, który dysponuje dostępem do baz danych, tak krajowych jak i międzynarodowych, które pozwolą uzyskać informację czy dany pomysł już był kiedyś wykorzystany.

Seminarium odbędzie się 18 maja 2011 r. w Hotelu Mercure znajdującym się przy pl. Dominikańskim 1 we Wrocławiu. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

fot. J. Gontarz / Smartlink

Autor:Jan Daniel  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości