Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2018/04/13 09:00:28
Produkty i usługi najwyższej jakości: nominacje do Godła „Teraz Polska”

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku o godz. 15:00 w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas konferencji prasowej, ogłoszone zostaną nominacje w 28. edycji konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Następnie odbędzie się wystawa, podczas której nominowane produkty, usługi, innowacje i gminy, zaprezentowane zostaną Kapitule „Teraz Polska”.

Konkurs „Teraz Polska” od blisko 30 lat niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem firm, które szukają sposobu na potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez siebie produktów i usług. Jest to tym bardziej zrozumiałe, że w świetle wyników badania „Decyzje zakupowe Polaków” przeprowadzonego we wrześniu 2017 r. przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, ponad 70% konsumentów podczas codziennych zakupów wybiera przede wszystkim produkty wysokiej jakości, a blisko 90% gotowa jest za tę jakość zapłacić więcej.

Sposobem na wyeksponowanie i uwiarygodnienie obietnicy wysokiej jakości jest oznaczanie produktów certyfikatami i znakami jakości oraz pochodzenia. Symbolem najwyższej jakości i polskiego pochodzenia produktu jest Godło „Teraz Polska”. Doceniane i poszukiwane przez konsumentów, stało się atrakcyjne także dla producentów, którzy ubiegają się o nie w drodze konkursu.

- Konkurs „Teraz Polska” niezmiennie cieszy się popularnością. Od dawna największe zainteresowanie zauważamy wśród firm z branży spożywczej. Tak było i w tej edycji. Nie zabrakło jednak zgłoszeń z innych branż. Do XXVIII edycji konkursu zgłoszone zostały także produkty i usługi medyczne, farmaceutyczne, budowlane, finansowe czy energetyczne – podsumowuje Lipiński.  – Tegoroczna edycja konkursu „Teraz Polska” przyniosła również zgłoszenia tak modnych rozwiązań jak inteligentne domy, czy bezzałogowe statki latające. Ponadto cieszy nas fakt, że w tym roku w konkursie wzięło udział kilka naprawdę dużych i cenionych na polskim rynku marek. To dowodzi, że nawet wśród największych polskich przedsiębiorstw wciąż żywa jest potrzeba podkreślania najwyższej jakości i kraju pochodzenia – dodaje.

Do XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, z których 56 zdobyło uznanie Branżowych Komisji Ekspertów, zyskując nominację. W gronie tegorocznych nominowanych znalazło się 26 produktów, 21 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne i 6 gmin.  

- Od kilku lat poziom konkursu jest bardzo wysoki. To kolejna edycja, w której oceny jakości, jakie otrzymują zgłoszone produkty, usługi, innowacje i gminy, budzą nasz podziw. W tym roku na szczególne wyróżnienie zasługuje branża spożywcza. Znaczna część zgłoszeń z tego sektora zdobyła maksymalną ilość punktów od ekspertów – ocenia Michał Lipiński, dyrektor konkursu.  – Jak z tak mocnego grona nominowanych wybrać laureatów? Przed Kapitułą konkursu stoi w tym roku niezwykle trudne zadanie – dodaje.  

Nominacje w XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” ogłoszone zostaną podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku o godz. 15:00 w Hotelu Gromada w Warszawie. Laureatów konkursu poznamy natomiast 18 czerwca podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Akredytacje dla mediów do 22 kwietnia br.: a.siedlinska@terazpolska.pl

Autor:THINKTANK  Grzegorz Kosson 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości