Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/07/16 15:19:23
Kapitał dla energii – wyścig po kapitał

Park Naukowo-Technologiczny EuroCentrum, wyspecjalizowany we wspieraniu odnawialnych źródeł energii, już po raz drugi zachęca przedsiębiorców do zgłaszania w konkursie innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. W jednej z kategorii do wygrania czeka aż 1,5 mln euro oraz wsparcie merytoryczne. Zgłoszenia w konkursie „Wyścig po kapitał” są przyjmowane do 20 lipca 2012 r.

Projekt „Kapitał dla energii” skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców wywodzących się ze środowiska naukowego i akademickiego, którzy mają innowacyjne pomysły i chcieliby przyspieszyć ich komercjalizację, ale brakuje im odpowiedniego kapitału. W konkursie „Wyścig po kapitał”, organizowanym przez Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum można otrzymać aż 1,5 mln euro, a warunkiem otrzymania tak wysokiej dotacji jest sukces biznesowy przedsięwzięcia, które już rozpoczęło swoją działalność.

Oprócz środków pieniężnych, przedsiębiorcy mogą liczyć na wiele dodatkowych atutów. Euro-Centrum gwarantuje także pakiety informatyczne, wsparcie marketingowe ze strony jednej z agencji promocyjnych oraz profesjonalną ocenę biznesplanów. Sami przedstawiciele Parku Naukowo-Technologicznego gwarantują osobiste zaangażowanie, podzielenie się własnymi doświadczeniami, a także siecią kontaktów biznesowych.

To już druga edycja konkursu „Wyścig po kapitał”, składająca się z dwóch kategorii: „200 tys. euro na start” oraz „1,5 mln euro na przyspieszenie”. Wnioski w pierwszej kategorii można było składać do 30 czerwca 2012 roku. O 1,5 mln euro na przyspieszenie można zaś powalczyć do 20 lipca 2012 r.

Projekt „Kapitał dla energii” może się pochwalić już wieloma sukcesami, m.in. takimi jak utworzenie kompleksowej platformy informacyjnej Planergia, która zawiera bank informacji o realizowanych i planowanych inwestycjach korzystających z technologii energooszczędnych. Planergia oferuje ponadto dostęp do ofert i usług z sektora odnawialnych źródeł energii i prowadzi szereg akcji promocyjnych i informacyjnych.

Więcej informacji o konkursie „Wyścig po kapitał” można znaleźć na stronie http://www.wyscigpokapital.pl/

Fot. EuroCentrum

Autor:Izabela Rutkowska  
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości