Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/11/23 14:46:18
Crowdfunding w Polsce 2012

Dnia 12.12.12 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się przełomowa konferencja „Crowdfunding w Polsce 2012”. Towarzyszyć jej będą otwarte Targi Dobrych Pomysłów. Wydarzenie ma udzielić odpowiedzi na szereg istotnych pytań:

  • Czym jest finansowanie społecznościowe (crowdfunding) i jaki jest jego stan w Polsce?
  • Jak mechanizm ten wpływa na zmiany na rynku finansowym, marketingowym i jakie szanse stwarza mikroprzedsiębiorcom?
  • Jak wykorzystać go w Polsce do zdobycia kapitału na realizację własnych przedsięwzięć w aspekcie praktycznym i prawnym?
  • Czy potrzebna jest regulacja mechanizmu finansowania społecznościowego w Polsce i jakie są dalsze perspektywy rozwoju?
  • Jak inwestować w przedsięwzięcia we wczesnych fazach rozwoju, w tym także non-profit?

„Crowdfunding w Polsce 2012” to okazja do zrozumienia tematyki finansowania społecznościowego – szans, trendów, wyzwań i jego wpływu na rynek marketingowy, finansowy oraz na rozwój małej przedsiębiorczości i finansowania inicjatyw non-profit. To także okazja do pozyskania praktycznych rad związanych z korzystaniem z tego mechanizmu w Polsce, o czym opowiedzą praktycy, którzy sfinansowali swoje inicjatywy w ten sposób, a prawnicy opiszą aspekt prawno-podatkowy.

Wśród zaproszonych prelegentów są min. znany reżyser Wiktor Grodecki, który opowie o specyfice inwestowania w niezależne projekty finansowe oraz reprezentanci instytucji rynku kapitałowego, Arkadiusz Regiec, którego spółka jaki pierwsza w Polsce pozyskała kapitał na rozwój dzięki społeczności oraz Michał Czarnik, radca prawny i doradca podatkowy, który opisze ten aspekt stosowania crowdfundingu.

To niezwykle ważne wydarzenie w kontekście zdecydowanego wzrostu zainteresowania crowdfundingiem w Polsce w tym roku – mówi Karol Król, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Crowdfunding, organizator konferencji. – Ten rok był ważny, pojawiły się inicjatywy legislacyjne, powstają kolejne platformy, mamy przykład projektu udziałowego i ogromny potencjał do rozwoju – dodaje, zapraszając na podsumowanie roku 2012 i rozpoczęcie otwartej dyskusji nad kierunkami rozwoju tego rynku w przyszłości.

Wśród dodatkowych atrakcji przewidziano min. liczne pokazy, debatę nad przyszłością crowdfundingu w Polsce, tworzenie „Mapy Polskiego Crowdfundingu” oraz wręczenie nagród „CrowdJournalist”.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane pozyskaniem finansowania, każdego kogo interesują trendy rynku marketingu, finansowego i Internetu, a także dziennikarzy, pracowników administracji oraz reprezentantów sektora pozarządowego.

Szczegółowe informacje znajdują się na specjalnej stronie konferencji:http://konferencja.crowdfunding.pl. Bilety dostępne jedynie na portalu beesfund.com.

Organizatorami wydarzenia są Crowdfunding.pl oraz Polskie Towarzystwo Crowdfundingu.

Autor:Informacja prasowa 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości