Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/02/18 09:31:05
Efektywne wykorzystanie dofinansowania z Działania 8.1

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości od kilku lat realizuje Działanie 8.1 – Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej i 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.

Dzięki wsparciu udzielonego przez PARP powstało wiele ciekawych projektów. Jednym z nich jest serwis Evenea.pl, który został zgłoszony w I naborze 2009 r. i otrzymał dofinansowanie na poziomie niespełna 307,5 tys. zł.

Usługa Evenea.pl dostarcza nowoczesnych narzędzi do prezentowania, zarządzania oraz promowania wydarzeń. Użytkownik może bezpłatnie zarejestrować swoje wydarzenie i stworzyć wyczerpujący opis, który będzie dostępny dla innych użytkowników pod spersonalizowanym adresem www (np. wydarzenie.evenea.pl). Tak utworzoną stronę internetową można dowolnie promować, m. in. za pomocą serwisów społecznościowych.

Evenea pozwala na promocję różnego rodzaju wydarzeń: konferencji i seminariów, szkoleń i kursów, targów, imprez rozrywkowo-kulturalnych, charytatywnych, firmowych, a nawet prywatnych. Umożliwia rejestrację uczestników (możliwość zabezpieczenia hasłem) oraz sprzedaż biletów przy pomocy systemu DotPay, jeśli impreza jest płatna. Za sprzedaż biletów pobierana jest prowizja i jest to jedyna opłata, jaka wiąże się z korzystaniem z usługi.

Evenea oferuje użytkownikom oszczędność czasu i nowoczesne narzędzia pomagające wypromować dane wydarzenie. Autorzy prowadzą także bloga, na którym prezentowane są najciekawsze wydarzenia, różne formy spędzania czasu oraz cenne materiały poradnikowe, dotyczące m. in. organizacji imprez firmowych, zapraszania gości czy ustalania menu.

Wyróżniające się rozwiązania zostały opisane w publikacji przygotowanej przez portal web.gov.pl pt. w obszarze e-usług i technologii B2B - działania 8.1 i 8.2 POIG”. Wśród opisanych przedsięwzięć znalazły się m.in. Audioteka.pl, SkyCash.pl, Fidbek.pl, ZosiaiKevin.pl.

Wszystkie projekty znajdujące się w powyższej publikacji stanowią bardzo dobry przykład wykorzystania środków unijnych do stworzenia interesujących rozwiązań. Usprawniają organizacje wybranych przedsiębiorców, przygotowują ich do wyzwań, które niesie za sobą dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe oraz zaspokajają potrzeby klientów. Efektywne wykorzystanie dofinansowania przyznanego w ramach Działań 8.1 i 8.2 PO IG pozwala firmom z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nowoczesne technologie znakomicie przygotowują przedsiębiorstwa do nowych zadań i umożliwiają dalszy rozwój prowadzonej działalności.

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury publikacji prezentującej najlepsze projekty!

18 lutego rozpoczął się pierwszy w tym roku nabór wniosków do Działania 8.1 PO IG Wsparcie w dziedzinie gospodarki elektronicznej, który trwać będzie do 1 marca 2013 r. Szczegółowe informacje na temat pierwszego w 2013 r. naboru do działania 8.1 PO IG są dostępne na stronie PARP.

Zadaniem Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jest ułatwienie dostępu do finansowania innowacyjnych przedsięwzięć podejmowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa(MSP). Program ma zachęcić firmy do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej, transferu rozwiązań z sektora nauki do biznesu, a także pomiędzy przedsiębiorstwami, zakupów i wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, a następnie ich realizacji.

Działanie 8.1 PO IG dotyczy wspierania działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej i jest skierowane do mikro i małych przedsiębiorców. Wsparciem zostaną objęte projekty mające na celu świadczenie usług drogą elektroniczną (usług cyfrowych), w tym wytworzenie produktów cyfrowych niezbędnych do świadczenia tych usług. Wymaganym rezultatem kwalifikowanego do wsparcia projektu jest wytworzenie, świadczenie i aktualizacja usług cyfrowych.

Autor:Paweł Chaber  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości