Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2015/03/26 09:47:17
Fundusz Pitango Investin Ventures coraz bliżej
Największy fundusz zaawansowanych technologii w Polsce, utworzony przez Pitango oraz Grupę INVESTIN, przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, zaktywizował twórców i pomysłodawców najbardziej innowacyjnych projektów w obszarze nauk inżynieryjnych i technicznych. W ciągu ostatnich kilku miesięcy do funduszu PI Ventures, powołanego w ramach programu BRIdge VC, skierowanych zostało już ponad 240 propozycji inwestycyjnych z całej Polski jak i spoza jej granic. Wszystkie powiązane są ze środowiskiem polskiej nauki, biznesu i przedsiębiorczości.
 
Wstępna weryfikacja potwierdziła wysoką jakość wielu spośród otrzymanych propozycji i obecnie część z nich poddawana jest dalszej analizie i procesowi due diligence. Przedsięwzięcia znajdują się na różnym etapie rozwoju: zalążkowym, start-up i ekspansji, przy czym 27% reprezentuje obszar ochrony zdrowia, w tym urządzenia medyczne, diagnostyka i Health IT, 26% to rozwiązania inżynierskie i dla przemysłu, 24% oprogramowanie, 15% a pozostałe 8% to głównie czyste technologie, inteligentne urządzenia i elektronika użytkowa. 
 
„Z satysfakcją odnotowujemy, że utworzenie funduszu PI Ventures spotkało się z dużym i rosnącym zainteresowaniem ze strony rynku. Świadczy to o właściwie obranym profilu inwestycyjnym Funduszu oraz wartości dodanej, którą wnosimy w rozwój firm technologicznych” – mówi Władysław Halbersztadt, Partner Zarządzający PI Ventures i współzałożyciel Grupy INVESTIN.
 
Program BRIdge VC Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ma na celu stymulowanie inwestycji w rozwój nowych technologii. Oferuje publiczno-prywatne wsparcie komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych z udziałem funduszy typu . Nowatorska formuła finansowania pozwoli polskim innowacyjnym projektom pokonać problem luki inwestycyjnej.
 
W celu usprawnienia działalności operacyjnej funduszu PI Ventures, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Pitango i Grupa INVESTIN zaktualizowały Umowę zawartą w lutym 2014 roku. Obejmuje ona postanowienia dotyczące wspierania komercjalizacji w formie kapitału podwyższonego ryzyka i wynika z konieczności dostosowania postanowień Umowy do treści znowelizowanego 24 czerwca 2014 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 28 października 2010 roku w sprawie warunków i trybu udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Aktualizacja Umowy otwiera drogę do zakończenia okresu organizacyjnego Funduszu.
 
„Cieszymy się, że ten etap dostosowań mamy za sobą i możemy skoncentrować się na kolejnych działaniach. Jestem wdzięczny zespołom prawnym za ogrom pracy, którą wykonały w okresie ostatnich dziesięciu miesięcy“ – mówi Piotr Koral, Prezes Grupy INVESTIN.
 
Fundusz inwestycyjny Pitango Investin Ventures będzie docelowo zarządzać kapitałem w wysokości ponad 200 mln złotych, w ramach czego połowę zapewnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Profil inwestycyjny PI Ventures obejmuje różne etapy rozwoju firm i branże, przy czym Fundusz zapewni wieloletnie finansowanie spółek portfelowych, a także stałe wsparcie biznesowe na etapie rozwoju produktu oraz przy budowaniu relacji międzynarodowych z globalnymi klientami i partnerami strategicznymi.
Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości