Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2018/02/05 09:51:05
Gdański Clipster przystanią dla cyfrowych nomadów

Clipster, znajdujący na terenie gdańskiego Wrzeszcza, to pierwszy w Polsce twórczy dom dla osób z pomysłami na biznes. Rozwijany wspólnie przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i akcelerator Alfabeat, przy wsparciu Miasta Gdańska, od dwóch lat przyciąga osoby z różnych rejonów Polski oraz świata, które testują swoje biznesowe pomysły w kreatywnym, międzynarodowym gronie. W tym roku twórcy Clipstera idą o krok dalej i rozpoczynają rekrutację do projektu dla cyfrowych nomadów, czyli osób pracujących zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. Tym miejscem może być właśnie Gdańsk!

Clipster Gdańsk

W Clipsterze mieszkali już mieszkańcy Polski, USA, Mołdawii czy Hiszpanii. Clipster był dla nich okazją do szybkiej 3-miesięcznej weryfikacji pomysłów. Zgodnie z ideą popularnego za granicą „colivingu” mieszkali pod jednym dachem i współpracowali z biznesowymi mentorami. Działalność Clipstera doceniło startupowe grono. Otrzymał on nagrodę podczas polskiego finału międzynarodowego konkursu Central European Startup Award. Jako laureat reprezentował polskie innowacje na globalnym finale.

– Nagroda przyznana Clipsterowi motywuje nas do dalszego rozwoju przestrzeni. Dlatego w tym roku zapraszamy do Clipstera także cyfrowych nomadów. To coraz liczniejsza grupa ludzi, którzy łączą codzienną pracę z podróżami. A więc Gdańsk dołącza do Bali, San Diego czy wysp tajlandzkich, które znane są z otwartości na zagranicznych przedsiębiorców – mówi Agnieszka Cichocka, koordynatorka Clipstera z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Na rezydentów Clipstera czekają mikroapartamenty w klimatycznych rejonach dzielnicy Wrzeszcz. A także liczne szkolenia i spotkania z uznanymi przedsiębiorcami oraz mentorami. Co więcej, twórca najbardziej perspektywicznego projektu otrzyma w wysokości 20 tys. złotych od akceleratora Alfabeat.

W grudniu trafił do Danisha Soomro, który w Clipsterze pracował nad rozwiązaniem dla podróżujących: 

– Kocham podejmować wyzwania i podróżować, więc w sposób naturalny postanowiłem rozwiązać znaczący problem dla podróżujących. Stworzyłem „Lana”, portal który odnajduje kryteria przyznania wizy w zależności od obywatelstwa użytkownika platformy. Jestem Pakistańskim Kanadyjczykiem, studiowałem w Wielkiej Brytanii, pracowałem w IT w Ameryce Północnej i Niemczech. Cieszę się, że w Gdańsku mogłem poznać tak wiele wyjątkowych ludzi. Relacje, które nawiązałem w Polsce są cenniejsze od jakichkolwiek pieniędzy – podsumowuje Danish Soomro.

Przedsiębiorcy, w tym cyfrowi nomadzi, mogą zamieszkać w gdańskiej przestrzeni od kwietnia. Miejsca można rezerwować na stronie: www.clipster.pl. Clipster posiada także ofertę dla osób, które chciałyby wziąć udział w warsztatach, ale nie wynajmować mikropartamentu.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości