Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/07/05 16:11:44
Letnia szkoła e-biznesu

Uczelnie wyższe coraz częściej zwracają uwagę na przygotowywanie biznesowe swoich studentów. Wdrażana reforma szkolnictwa wyższego czy kosztowne inwestycje w nowoczesną infrastrukturę to tylko nieliczne z przykładów pozytywnych zmian, jakie zachodzą w polskim systemie kształcenia. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu idzie krok dalej i swoim studentom proponuje naukę biznesu latem.

Warsztaty, dyskusje, wykłady – to wszystko czeka na studentów w Poznaniu już od 16 do 18 lipca 2012 roku. W wakacyjnej atmosferze będą poznawać tajniki prowadzenia e-biznesu, promowania firmy oraz możliwości finansowania start-upów. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a poprowadzą je eksperci i praktycy z OnlineIdea, MaxRoy.com oraz CloudCube.

Pierwszy dzień Letniej Szkoły e-biznesu odbędzie się pod hasłem „Pomysł za 1 000 000”. Uczestnicy dowiedzą się, jak krok po kroku stworzyć produkt internetowy, unikając przy tym błędów, jak pozyskać pierwszego klienta oraz dobrać odpowiednich współpracowników. Zaproszeni eksperci, którzy poprowadzą zajęcia warsztatowe pierwszego dnia podpowiedzą także młodym adeptom biznesu, jak zaistnieć na rynku międzynarodowym.

Drugi dzień Letniej Szkoły to promowanie eProduktu. Pod hasłem „Milion klientów” będą się kryć zajęcia z optymalizacji stron internetowych pod kątem sprzedażowym, budowania skutecznej kampanii reklamowej, planowania kosztów marketingu w sieci oraz dobierania do tego odpowiednich narzędzi.

Trzeciego dnia uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak sfinansować swój internetowy pomysł. W cyklu „1 000 000 na pomysł” eksperci opowiedzą o tym, w jaki sposób najskuteczniej szukać inwestora. Nie bez znaczenia będzie także trening skutecznej prezentacji, warsztaty na temat przygotowywaniu wniosku o dotację na czy porady, jak mądrze wydać otrzymane środki.  

Więcej o letniej szkole e-biznesu można przeczytać na stronie http://cloudcube.pl/letnia-szkola-ebiznesu/.

Fot. Smartlink

Autor:Izabela Rutkowska  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości