Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/10/11 13:55:30
Wycena własności intelektualnej w projektach innowacyjnych i technologicznych oraz prawno-podatkowe aspekty aportu

Wycena własności intelektualnej w projektach innowacyjnych i technologicznych oraz prawno-podatkowe aspekty aportu

Dolnośląski Park Technologiczny, Szczawno-Zdrój

18 - 19 października 2012 roku

 

Ośrodek afiliowany przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza w dniach 18 i 19 października2012 rokudo udziału w dwudniowym, specjalistycznym szkoleniu z wyceny własności intelektualnej, którego celem jest przekazanie wiedzy w zakresie sposobu budowania wartości projektów innowacyjnych/wdrożeniowych oraz doboru i metod ich wyceny rynkowej. Pragniemy zapoznać uczestników z charakterystyką metod wyceny patentów i innowacyjnych przedsięwzięć inwestycyjnych.

Komercjalizacja własności intelektualnej to proces przeniesienia wyników badań naukowych, myśli naukowej, procesów, patentów lub oryginalnych pomysłów do gospodarki w celu praktycznego zastosowania. Problematyka transferu i komercjalizacji technologii ma szczególne znaczenie strategiczne dla gospodarki polskiej i europejskiej. Dla dążącej do efektywnego rozwoju firmy istotną kwestią jest wycena wartości niematerialnej i prawnej w obszarze własności intelektualnej.

Podczas dwudniowego szkolenia uczestnikom zostaną przedstawione formy komercjalizacji własności intelektualnej a szacowanie zmiennych niezbędnych w procesie wyceny: sprzedaż, licencja, wdrożenie poprzez utworzenie spółki celowej w celu nauczenia odpowiedniego doboru danych do wyceny w zależności od sposobu komercjalizacji.

Zakres tematyczny:

  • Metody wyceny komercjalizowanych technologii opartych o własność intelektualną
  • Sposoby doboru wyceny w zależności od rodzaju własności intelektualnej
  • Monitoring i optymalizacja wyceny pod kątem wyboru najlepszego momentu na sprzedaż/komercjalizację technologii
  • Typologia wyceny własności intelektualnej (metody, techniki, algorytmy)

Drugiego dnia uczestnicy zostaną przeszkoleni z prawnych, podatkowych i księgowych aspektów wyceny wartości niematerialnych i prawnych wnoszonych w formie aportu.

Zakres tematyczny:

  • Prawno – podatkowo – księgowe aspekty aportu (w tym: właściwe określenie przedmiotu aportu w kontekście zobowiązań podatkowych, zobowiązania VAT oraz zobowiązania w zakresie podatku dochodowego w przypadku wnoszonych aportów, możliwość amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych)
  • Przykłady popełnianych błędów przy wnoszeniu aportu do spółki wraz z analizą prawidłowych rozwiązań.

Udział w dwudniowym, bezpłatnym szkoleniu przyniesie uczestnikom korzyści w postaci umiejętności opanowania i doboru metod wyceny projektów technologicznych. Uczestnicy dowiedzą się jak budować optymalne ścieżki komercjalizacji maksymalizujące wartość projektu.

Szkolenie odbywa się w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości pn. Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw [http://ec.europa.eu/sme-week].

Szkolenie odbędzie się w Szczawnie-Zdroju w Dolnośląskim Parku Technologicznym, ul. Szczawieńska 2 w godzinach: 09:00 – 16:00.

Program i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.darr.pl

Zainteresowanych prosimy o przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO do dnia 16  października 2012 roku na adres poczty elektronicznej: katarzyna.bienia@darr.pllub na numer faksu: 74 64 80 451

Udział w szkoleniu  jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Ilość miejsc jest ograniczona, a w związku z tym proces naboru zostanie zamknięty w momencie wyczerpania się miejsc.

Autor:Zespół Redakcyjny   , Współpraca: Katarzyna Bienia


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości