Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2018/05/15 08:41:03
Seminarium dot. polsko-norweskiej współpracy w zielonych technologiach

7 czerwca 2018 r. (czwartek) zaplanowane zostało seminarium dot. polsko-norweskiej współpracy w zielonych technologiach (m.in. efektywność energetyczna, utylizacja i recykling odpadów, uzdatnianie wody i jej oszczędne zużycie, bioenergia). Aktualny program wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem oraz w załączeniu.

Seminarium będzie nie tylko okazją do zaprezentowania opracowanych przez Państwa spółki/instytuty badawcze technologii, ale również szansą na zapoznanie się z możliwościami uczestnictwa w projektach finansowanych przez fundusz Innovation Norway (informacja dot. kolejnej edycji funduszy norweskich w Polsce dostępna jest tutaj). Ponadto, program pobytu zakłada realizację wizyt studyjnych w NILU in Kjeller oraz Norsk Energi (tbc), a także spotkań w ratuszu Oslo/ewentualnie innego miasta norweskiego.

osób zainteresowanych udziałem w seminarium prowadzona jest za pośrednictwem formularza dostępnego pod następującym linkiem:

https://goo.gl/forms/yiWm4GA6RoejrSeV2

Jeżeli mają Państwo zidentyfikowane podmioty norweskie, które mogłyby być zainteresowane współpracą z Państwa spółką/instytutem badawczym, istnieje możliwość podania nazw tych podmiotów w w/w formularzu, a nasza placówka w Oslo wystąpi do nich o zorganizowanie specjalnego spotkania dla Państwa.

Zasady udziału:

  • Zapewniamy bezpłatny udział we wszystkich elementach programu wymienionego powyżej, a także przejazdy pomiędzy poszczególnymi punktami programu wizyty oraz przejazd z/na lotnisko pod warunkiem wybrania rekomendowanego przez nas połączenia (6 czerwca wylot z Warszawy do Oslo rejsem LOT o 16.50, przylot o 18.50 na lotnisko Oslo Gardermoen;  8 czerwca powrót z Oslo do Warszawy– LOT o 19.40, przylot na lotnisko Okęcie o 21.40).
  • Przedstawiciele polskich firm/instytutów badawczych dokonują rezerwacji biletów lotniczych, a także pokrywają przelotów oraz zakwaterowania we własnym zakresie.
  • Nieprzekraczalny przekazywania zgłoszeń to 21 maja 2018 r. (poniedziałek), jednak liczba miejsc jest ograniczona; o zakwalifikowaniu do uczestnictwa w wizycie decyduje kolejność zgłoszeń. Z tego względu a także z uwagi na fakt, iż wcześniejsze zgłoszenie istotnie zwiększa szanse na przyciągnięcie zainteresowania większej liczby norweskich podmiotów, uprzejmie prosimy o przekazywanie zgłoszeń jak najszybciej.
  • Zastrzegamy sobie prawo nieprzyjęcia zgłoszenia ze strony podmiotów w przypadku, w którym profil ich działalności w istotnej mierze odbiega od tematyki seminarium bądź udział takiego podmiotu w sposób ewidentny utrudniałby realizację celów wizyty dla przedstawicieli innych polskich przedsiębiorstw/instytutów badawczych.
  • Językiem roboczym spotkań będzie angielski. Podczas seminarium przewidziane są prezentacje dot. technologii opracowanych przez polskie przedsiębiorstwa/instytuty badawcze uczestniczące w wydarzeniu. Czas na 1 prezentację uzależniony będzie od całkowitej liczby podmiotów reprezentowanych przez stronę polską, jednak w przybliżeniu będzie to 5-10 min. Dłuższe rozmowy z potencjalnymi norweskimi partnerami będzie można jednak przeprowadzić podczas sesji B2B.
  • Podejmiemy maksymalne starania w celu umówienia spotkań z podmiotami norweskimi wymienionymi przez Państwo w formularzu (vide powyżej), jednak nie możemy zagwarantować, iż wszystkie spotkania uda się zorganizować.

Obecnie organizowany wyjazd do Norwegii to z pewnością szansa nie tylko na zaistnienie/rozszerzenie działalności na norweskim rynku, ale również rozpoznanie możliwości współpracy z Innovation Norway, który obecny jest właściwie w każdym zakątku świata, a także finansuje projekty realizowane w Polsce. Gorąco zachęcam do udziału!

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości