Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2018/03/21 13:22:51
Łączenie biznesu z nauką – w kwietniu w Białymstoku odbędą się bezpłatne warsztaty ALFA SCHOOL

18 i 19 kwietnia w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, odbędą się  bezpłatne warsztaty przygotowujące do komercjalizacji projektów - Alfa School skierowane do twórców projektów naukowo-badawczych. Uczestnicy dowiedzą się między innymi jak zaprezentować swój pomysł, jak stworzyć biznesowy oraz jak przygotować się do rozmowy z inwestorem.

Przed nami już siódma edycja, cieszących się sporym zainteresowaniem, warsztatów Alfa School, które tym razem odbędą się w Białymstoku. Przez dwa dni doświadczeni inwestorzy oraz naukowcy będą wspólnie pracować nad możliwościami komercjalizacji pomysłów uczestników. Każdy zainteresowany dowie się, jakie modele współpracy z inwestorem są możliwe, przedyskutuje wątpliwości dotyczące praw patentowych oraz nauczy się, jak przygotowywać prezentację inwestorską. Będzie również czas na skonsultowanie swoich projektów twarzą w twarz z inwestorami, ponieważ w wydarzeniu biorą udział z całej Polski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i są to jedne z niewielu warsztatów w Polsce, które są kompletnie darmowe.

Tym razem warsztaty Alfa School odbędą się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Jednym z głównych celów działania BPN-T jest wspieranie innowatorów w komercjalizacji ich projektów. Z przyjemnością włączamy się we współorganizację warsztatów Alfa School, ponieważ ich formuła zapewnia solidną dawkę konkretnej wiedzy, która z pewnością pomoże naukowcom w doprowadzeniu do rynkowego wdrożenia wyników ich prac B+R. To także doskonała szansa na to, aby udoskonalić swoje umiejętności w zakresie prezentowania własnych rozwiązań i prowadzenia rozmów biznesowych z funduszami inwestycyjnymi. - mówi Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Do kogo skierowane jest wydarzenie?

Do twórców innowacyjnych rozwiązań, naukowców oraz osób zainteresowanych tematyką R&D, którzy zastanawiają się nad możliwościami komercjalizacji swoich pomysłów.  Aby się zgłosić wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://alfa.ac/alfa-school/

Organizatorem wydarzenia są Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, SpeedUp Group oraz Infini Fund. Partnerem są: Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Kancelaria Prawna Snażyk Granicki. W sesji speed datingowej udział wezmą również inne fundusze wyłonione w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju BRIdge Alfa, w ramach którego ambitni naukowcy mają szansę uzyskać inwestycję: Impera Alfa oraz Starfinder.

Alfa School do tej pory odbyła się już w pięciu miastach Polski. Od prawie 3 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka - biznes. Nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. W Polsce pracuje się nad wieloma ciekawymi rozwiązaniami, jednak z uwagi na trudności w ich komercjalizacji wiele z nich kończy w szufladach uczelni. - mówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group.

Link do filmu podsumowującego jedną z wcześniejszych edycji ALFA SCHOOL:

https://www.youtube.com/watch?v=0k36N5RgCBc&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=PyAaSyyjLBo&feature=youtu.be

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości