Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2011/09/15 14:52:36
Poligen łączy naukę z biznesem

Województwo Podkarpackie wzbogaciło się o nowy . Poligen skupia firmy z regionu, działające w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz instytucje otoczenia biznesu, w tym – Politechnikę Rzeszowską. Członkowie klastra liczą na to, że dzięki tej inicjatywie łatwiej będzie im nawiązać współpracę z branżą biotechnologiczną– czytamy w rzeszowskim wydaniu „Gazety Wyborczej”.

W województwie podkarpackim prężnie działa już Dolina Lotnicza, skupiający firmy z branży lotniczej. Poligen nie będzie dla niego konkurencją. Jak czytamy w rzeszowskim wydaniu „Gazety”, nowe porozumienie zamierza korzystać z doświadczeń i rad dyrektora Doliny Lotniczej, Andrzeja Rybki. Obecnie Poligen skupia siedmiu członków, z czego tylko część to firmy działające w branży tworzyw sztucznych. Pozostałe to podmioty ze sfery otoczenia biznesu jak portal tworzywa.pl czy Politechnika Rzeszowska. Jak czytamy w artykule, uczelnia ma już na swoim koncie sporo doświadczeń związanych ze współpracą z biznesem jak na przykład Podkarpacka Platforma Chemiczna, na której działalność partnerzy otrzymali dofinansowanie z Unii Europejskiej. Jest też doskonale przygotowana do takiej współpracy – Politechnika została wyposażona w nowoczesną aparaturę badawczą – czytamy.

Rzeszowska „Gazeta” poinformowała, że pierwszym zadaniem, jakie stoi przed nowym klastrem jest stworzenie laboratorium, które będzie świadczyło usługi na potrzeby firm uczestniczącychw powiązaniu kooperacyjnym. „Miałoby ono za zadanie wspierać aktualne procesy w firmach, ale też badać nowe technologie i proponować nowe rozwiązania. Dla firm certyfikowane laboratorium to coś bardzo ważnego” – podkreślił w wywiadzie dla „Gazety” Paweł Wacnik,przedstawiciel firmy INNpuls, która była jednym z inicjatorów „Poligenu”.

Izabela Rutkowska, materiał opracowany na podstawie artykułu „Co połączy naukę z biznesem? „Poligen”. Czy to coś da?, Gazeta Rzeszów, 14.09.2011 r.

Fot. Smartlink

Autor:Izabela Rutkowska  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości