Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/04/24 15:47:20
Wyścig po kapitał

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny oraz Secus Wsparcie Biznesu są organizatorami konkursu „Wyścig po kapitał”. Uczestnicy mają okazję na otrzymanie dofinansowania nowopowstałego biznesu oraz środków na rozwój już istniejącej firmy. Nabór wniosków rozpoczął się 23 kwietnia i potrwa do 15 oraz 30 czerwca 2012 r.

Wyścig po kapitał” to konkurs, który w założeniach organizatorów pozwoli wybrać najlepsze pomysły oraz projekty dotyczące różnej działalności. Organizatorzy podzielili swój konkurs na dwie kategorie. Pierwsza z nich to  „200 tys. euro na start” – dotyczy wniosków konkursowych obejmujących takie branże jak odnawialne źródła energii, budownictwo energetyczne, technologie informacyjne oraz technologie medyczne. Druga kategoria – „1,5 mln euro na przyspieszenie” – uwzględnia medycynę, budownictwo infrastrukturalne, technologie informatyczne, odnawialne źródła energii, ekologię, biotechnologię oraz nanotechnologię.

Jak podkreślają organizatorzy, główną ideą inicjatywy jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych projektów w Polsce oraz przyspieszenie ich drogi do osiągnięcia sukcesu. Spośród wszystkich zgłoszonych projektów, specjalne powołana kapituła ekspertów wybierze i nagrodzi dwie najlepsze firmy.  Ponadto zwycięzcy otrzymają wsparcie agencji Rubikom Strategy Consultants w postaci marketingowej sesji strategicznej, a także pakiet informatyczny od firmy będącej partnerem konkursu.

- To jest konkurs całkowicie otwarty. Najważniejsze to rzeczywisty, sensowny pomysł, który da się wdrożyć. Te pomysły będą oceniane przez grono ekspertów. Najlepszy pomysł zostanie dofinansowany kwotą 200 tys. euro; będziemy kapitałowo uczestniczyć w tej spółce. W następnym kroku, poza naszymi środkami, Secus może wejść w takie przedsięwzięcie do kwoty 1,5 mln euro. Daje to kilkuletnią perspektywę - od pomysłu do pełnej realizacji - wyjaśnił prezes Euro-Centrum Roman Trzaskalik.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wyscigpokapital.pl.

fot. Smartlink

Autor:Jan Daniel  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości