Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2015/05/05 14:21:55
Do biegu, gotowi...start-up!

 Ruszają zapisy na absolutnie-arcyciekawe-angażujące-kreatywne warsztaty dla młodzieży "Szlachta start-upuje".

W sobotę 9 maja w Transferowni Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego odbędą się warsztaty z Krystianem Gontarkiem (lat 14!). Dzieci będą prowadzić burzę mózgów i ożywioną dyskusję, a to wszystko ma na celu uwolnienie wyobraźni, by pokazać inny sposób myślenia o najprostszych rzeczach - przekładając je na język biznesu.

Warsztaty start-upowe przeznaczone są dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Zajęcia prowadzą Krzysiek oraz Krystian Gontarek (tata i syn). Zajęcia są jednocześnie świetną zabawą i przygodą, która może stać się doskonale prosperującym na rynku biznesem.

Najlepsza nauka to nie czytanie książek czy zajęcia w szkole, ale praktyka, konsekwentne próby realizowania swoich zamierzeń, pasji, podejmowanie ryzyka i nabywanie doświadczenia. Uczestnicy zajęć nauczą się analizować istotne dane, szukać rozwiązań problemów i kreatywnie myśleć.

Poniżej więcej informacji o prowadzących:

Krystian jest pomysłodawcą projektu GameTeller.net, czyli narzędzia do rekomendacji gier, które w styczniu 2012 roku zdobyło 2. nagrodę Jury w Startup Weekend Kraków. Natomiast w listopadzie 2012 roku podczas Startup Weekendu w Poznaniu pokazał swój kolejny pomysł – KidGifter.pl, czyli serwis do tworzenia i publikacji list prezentów, który obecnie można już testować. Ponadto wymyślił i w roku szkolnym 2012/2013 prowadził w swojej szkole warsztaty dla dzieci z realizowania projektów oraz tworzenia stron internetowych – “KidsOnBits”, których kontynuacją są warsztaty SzlachtaStartupuje.pl. Przez ostatnie dwa lata Krystian wystąpił także jako prelegent na kilkunastu konferencjach i wydarzeniach, m.in. podczas GameDay Expo 2012 w Sosnowcu, TEDxKids 2012 w Krakowie, InternetBeta 2012 w Rzeszowie, Let’s StartUP Conference w Warszawie w 2014 roku, a także podczas Forum Edukacyjnego dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warszawie w 2014 roku. Od stycznia 2014 roku działa także jako mentor w warszawskim Business Linku, gdzie prowadzi inspirujące szkolenia dla start-upowców. Miłośnik gier, języka angielskiego, muzyki, rolek, piłki nożnej i snowboardu. W szkole muzycznej uczy się grać na kontrabasie i pianinie. Aktor w szkolnym teatrze.

Krzysiek to współzałożyciel i redaktor naczelny Dziennika Internautów, jednego z najstarszych polskich internetowych serwisów informacyjnych, redaktor naczelny Biuletynu Bezpieczny Banku Pekao SA, redaktor naczelny tygodnika SMARTBIZNES.co. Przez wiele lat prowadził także agencję Go-Net, pierwszego wydawcę Dziennika Internautów, sieć blogów Obserwuje.pl i wiele innych projektów internetowych. Współtwórca „KidsOnBits” – warsztatów programowania dla dzieci. Juror

i mentor  na szeregu polskich imprez startupowych, polski ambasador Startup Week i Pioneers Festival. Pierwsze kroki w biznesie stawiał poza internetem – prowadząc skateshop, sklepy stacjonarne oraz myjnię samochodową. Uwielbia tzw. „agresywną” jazdę na rolkach, snowboard, sztuki walki oraz triathlon. Przez blisko 10 lat grał na gitarze prowadzącej w thrash metalowym zespole Borea.

Udział w zajęciach „Szlachta start-upuje” jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na www.szlachta.evenea.pl.

Liczba miejsc ograniczona: 30 osób
Grupa wiekowa: 12-15 lat
Miejsce: Transferownia w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Żurawia 71
Data: 9 maja 2015 r., godz. 12.00-16.00

Więcej informacji o projekcie „Szlachta startupuje” na www.szlachtastartupuje.pl

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Julita Maciorowska


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości