Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/04/02 15:13:58
Globalna konferencja o crowdsourcingu w Warszawie

Warszawa obok Shanghaju, Kuala Lumpur, Berlina i Amsterdamu została włączona do prestiżowej grupy miast, w których odbędą się konferencje wchodzące w skład globalnego sympozjum na temat crowdsourcingu.

Warszawska edycja konferencji, której organizatorem jest MillionYou, nosić będzie tytuł „The Future of Crowdsourcing“ i odbędzie się 12 kwietnia 2013r. w Centrum Prasowym Foksal przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

Crowdsourcing to narzędzie nowej generacji, które jest wymieniane jako jeden z najdynamiczniej rozwijających się rodzajów komunikacji z konsumentami. Oznacza czerpanie wiedzy, pomysłów i inspiracji „z tłumu” (crowd), a więc od zwykłych ludzi. To konsumenci często najlepiej wiedzą, czego tak naprawdę potrzebują. Zaoferowanie im możliwości wypowiedzenia się na temat produktu, którego używają lub chcieliby używać, daje możliwość świeżego spojrzenia na zagadnienie a tym samym możliwość powstania wielu udoskonaleń odpowiadających potrzebom odbiorców.Crowdsourcing umożliwia wszystkim użytkownikom Internetu partycypację w zadaniach, które kiedyś były zarezerwowane dla wąskiej grupy specjalistów (Źródło: Wikipedia).

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie ogromny potencjał wykorzystania crowdsourcingu, jak również wyzwania, jakie stoją przed firmami, które decydują się na ten rodzaj „interakcji” z konsumentami.

Wśród prelegentów z zagranicyznajdą się m.in. John Andrews - CEO Collective Bias z USA, Epirot Nekaj - założyciel Crowdsourcing Week z Singapuru oraz Shelley Kuipers - CEO Chaordix z Kanady.

Dobre praktyki w obszarze crowdsourcingu przedstawią przedstawiciele znanych firm krajowego rynku. Podzielą się oni ze słuchaczami doświadczeniami z zakończonych sukcesem kampanii crowdsourcingowych oraz opowiedzą, jak skutecznie wykorzystać to narzędzie z uwzględnieniem specyfiki rynku.

Tego dnia odbędzie się także premiera pierwszej w Polsce książki na temat crowdsourcingu autorstwa Jana Kasprzyckiego-Rosikonia, dyrektora zarządzającego MillionYou oraz Jacka Piątkowskiego - byłego zastępcy redaktora naczelnego „Media&Marketing Polska”, która ukaże się w kwietniu nakładem Wydawnictwa Onepress (Helion).

Współorganizatorem Konferencji The Future of Crowdsourcing jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Patronat nad Konferencją objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodatkowych informacji udziela: 

Agata Sander; MillionYou, Public Relations, tel. 517 832 355, e-mail: agata@millionyou.com

Więcej informacji oraz program konferencji dostępny jest na stronie.

***

MillionYou to pierwsza w Polsce marketingowa platforma crowdsourcingowa. Od 2007 MillionYou łączy marki z kreatywną społecznością, tworząc kampanie dla Klientów poszukujących świeżych i niekonwencjonalnych rozwiązań, angażujących ich konsumentów w proces twórczy. 

Autor:Agnieszka Katowicz 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości