Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2018/06/13 08:11:42
Międzynarodowe sympozjum Urzędu Patentowego RP „Własność intelektualna w świecie cyfrowym”

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowym sympozjum „Własność intelektualna w świecie cyfrowym”, które odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2018 r. w Hotelu Bellotto, ul. Senatorska 13/15 w Warszawie, Sala Kolumnowa; początek o godz. 09.00. W załączeniu przekazujemy szczegółowy program wydarzenia.

Przewodnim tematem sympozjum będzie ochrona własności intelektualnej w środowisku cyfrowym. Uczestnicy sympozjum będą analizowali wyzwania przed jakimi stoi system ochrony wartości niematerialnych w warunkach coraz bardziej dynamicznych procesów digitalizacji gospodarki i rozwoju nowych technologii, w szczególności w obszarach aplikacji mobilnych i mediów społecznościowych, które często nie poddają się tradycyjnym sposobom regulacji prawnej.

Sympozjum adresowane jest do osób reprezentujących różne grupy zawodowe: ekspertów prawa własności intelektualnej, internetu i nowych technologii, rzeczników patentowych, adwokatów, radców prawnych, konsultantów ds. innowacyjności, brokerów innowacji, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji rządowych oraz reprezentantów instytucji otoczenia biznesu, a także przedstawicieli mediów. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Obradom sympozjum będzie towarzyszyła wystawa nielegalnie podrobionych towarów, zabezpieczonych w Polsce przez Krajową Administrację Skarbową.

Program tegorocznego Sympozjum obejmuje następujące panele tematyczne:

  • Możliwości prawnej ochrony własności intelektualnej w internecie;
  • Granice prawne parodii i krytyki w internecie;
  • Skuteczna ochrona domen internetowych i znaków towarowych;
  • Ochrona własności intelektualnej w grach komputerowych.

Udział w tegorocznym Sympozjum potwierdzili m.in. prof. Aaron Schwabach z Thomas Jefferson School of w Stanach Zjednoczonych, prof. Maciej Szpunar, rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, Nathan Wajsman, główny ekonomista Europejskiego Obserwatorium ds. Naruszeń Praw Własności Intelektualnej przy Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz wielu innych specjalistów w dziedzinie prawa własności intelektualnej.

W obradach sympozjum udział wezmą  również przedstawiciele urzędów patentowych krajów Unii Europejskiej.

Organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski.

Udział w sympozjum jest bezpłatny. Osoby zamierzające wziąć udział w sympozjum prosimy o rejestrację elektroniczną pod adresem:

https://www.uprp.pl/sympozjum-naukowe-wlasnosc-intelektualna-w-swiecie-cyfrowym/Lead02,58,19642,7,index,pl,text/

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości