Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Przeglądy polskiej prasy i Internetu
2012/06/01 15:04:17
B+R na Morasku

Wielkopolskie zostanie otwarte na terenie Campusu Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu już za rok. Nowoczesny kompleks naukowy stanie obok nowo wybudowanych wydziałów uniwersytetu i umożliwi realizację największych projektów badawczo-rozwojowych oraz stworzy warunki do pracy dla najlepszych specjalistów z kraju i zagranicy.

Budowa Wielkopolskiego trwa. Prace zostały podzielone na dwa etapy, spośród których pierwszy zostanie zakończony do końca tego roku. Już dziś można podziwiać mury blisko 20 tys. metrowego obiektu, który jest kolejnym nowatorskim rozwiązaniem architektonicznym na poznańskim Morasku. Od kilku lat w Campusie Morasko budowane są budynki kolejnych wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, które do nowoczesnych obiektów przenoszone są ze starych budynków w centrum miasta. Swoje nowe siedziby mają tu już informatycy, dziennikarze, fizycy oraz biolodzy. W ostatnim czasie zaś zakończono budowę nowego obiektu Collegium Chemicum.Już za dwa lata studenci i naukowcy zyskają tu także zaplecze badawcze.

Jak informuje poznański portal nasze miasto.pl, w Wielkopolskim znajdzie się Centrum Technologii Biomedycznej wraz ze zwierzętarnią, Centrum Biotechnologii Przemysłowej i Roślinnej wraz ze specjalistyczną szklarnią, Centrum Technologii Chemicznych i Nanotechnologii oraz Centrum Badań Materiałowych z Regionalnym Laboratorium Unikatowej Aparatury.

Jak zapewniają władze uczelni, nowy obiekt stworzy wiele możliwości poznańskim naukowcom. Wyposażenie i aparatura na wysokim poziomie ma przyciągnąć ponadto badaczy z całego świata. Jak czytamy w artykule, dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nowe to najważniejsza inwestycja od wielu lat.

Izabela Rutkowska, materiał opracowany na podstawie artykułu „Wielkopolskie największą inwestycja UAM od lat”, poznan.naszemiasto.pl, 01.06.2012 r.powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości