Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Przeglądy polskiej prasy i Internetu
2012/09/10 20:02:31
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Za niespełna miesiąc rozpocznie się kolejny rok akademicki. Tym razem do rywalizacji o indeks mogły stanąć także dzieci, które do nauki zaprasza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Celem przedsięwzięcia jest zaszczepienie u najmłodszych podstaw przedsiębiorczości i zainteresowanie ich zagadnieniami związanymi z ekonomią. Jak podaje portal Nowiny24.pl, udział zajęciach jest bezpłatny, a rekrutację prowadzi aż 7 ośrodków akademickich w kraju.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy powstał kilka lat temu z inicjatywy Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jego działalność przyjęła się już w siedmiu polskich miastach: w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Białymstoku, Kielcach oraz Lublinie. Swoją ofertę dla najmłodszych ma także Rzeszów. Rekrutację na Podkarpaciu prowadzi obecnie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która dla najmłodszych studentów przeznaczyła aż 120 miejsc.

Cykl zajęć na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym składa się z 6 spotkań wykładowych, podczas których dzieci poznają podstawy funkcjonowania gospodarki i zjawisk ekonomicznych z codziennego życia. Nauka odbywa się z wykorzystaniem gier, blogów, konkursów i zabaw, a zajęcia prowadzą najlepsi specjaliści. Na edukacji swoich dzieci skorzystają także rodzice, dla których Uniwersytet Dziecięcy przygotował zajęcia na temat wychowania ekonomicznego i kształtowania u najmłodszych podstaw przedsiębiorczych. Jak czytamy w artykule, semestr zakończy się testem wiedzy oraz wręczeniem  dyplomów najlepszym studentom.

Zgłoszenia w Rzeszowie są przyjmowane od 5 do 16 września 2012 roku za pośrednictwem formularza internetowego. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Izabela Rutkowska, materiał opracowany na podstawie artykułu „W Rzeszowie możesz zapisać dziecko na uniwersytet”, Nowiny24.pl, 7.09.2012 r.

powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości