Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Przeglądy polskiej prasy i Internetu
2012/07/27 14:58:27
Polskie innowacje górnicze ruszają w świat

Argentyna, Chile, Chiny, Indie, Wietnam, Kazachstan i Rosja to miejsca, w których już niedługo głośno będzie o polskich innowacjach górniczych. W Katowicach ruszył właśnie pierwszy branżowy program promocyjny, który wypromuje na arenie międzynarodowej maszyny górnicze produkowane w Polsce. Polskie Górnictwo otrzymało na ten cel 5 mln zł z programu Innowacyjna Gospodarka.

O otwarciu projektu poinformowała „Rzeczpospolita”. W artykule czytamy, że przedsięwzięcie będzie realizowane przez najbliższych pięć lat, podczas których polskie firmy wezmą udział w międzynarodowych targach i konferencjach, wyjadą na misje gospodarcze, szkolenia oraz nawiążą współpracę z mediami. Dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka będą musieli pokryć jedynie część kosztów. Zgodnie z projektem jeden uczestnik będzie mógł otrzymać do 200 tys. Euro refundacji – czytamy.

Oferta polskich firm z sektora górniczego ma trafić do bardzo szerokiego grona odbiorców. Na liście państw, w których przeprowadzona zostanie akcja promocyjna znajdziemy np. Wietnam, Indie, Kazachstan, a także Argentynę i Chile. Nie oznacza to jednak, że w tych państwach polscy producenci są mniej znani. Najwięksi producenci maszyn górniczych od lat z powodzeniem współpracują na zagranicznych rynkach, czego przykładem może być także działalność Instytutu Techniki Górniczej KOMAG, laureata konkursu Polski Produkt Przyszłości, którego innowacje z powodzeniem wykorzystywane są np. w Rosji. Celem projektu jest jeszcze lepsze zaprezentowanie polskiej oferty zagranicznym partnerom, a także nawiązanie nowych kontraktów biznesowych.

Sektor górniczy to nie jedyny, w którym przeprowadzone zostaną akcje promocyjne. Jak podaje „Rzeczpospolita”, podobne projekty zrealizują także firmy z branży budowlanej, meblarskiej, medycznej czy kosmetycznej.

Izabela Rutkowska, materiał opracowany na podstawie artykułu „Rusza promocja polskich maszyn górniczych na światowych rynkach”, Rzeczpospolita, 26.07.2012 r.powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości