Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/11/20 08:55:39
Innowacyjny warsztat samochodowy, czyli Pracodawcy RP wspierają ambitnych przedsiębiorców

Pracodawcy RP rozpoczynają projekt „Zarządzanie innowacją”, skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Dostęp do narzędzi, które pomogły tysiącom europejskich firm, jest bezpłatny.

Czy warsztat samochodowy może być innowacyjny? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko usprawnić istniejące już w nim procesy. Kluczem do zrozumienia tej kwestii jest przełamanie stereotypów łączących innowacje z kosztownymi inwestycjami w dużych firmach, zakupem nowoczesnej technologii i badaniami naukowymi. – Większość innowacji, z których korzystamy na co dzień, to przecież najczęściej małe usprawnienia, które jednak powodują istotną zmianę, jak np. żółte karteczki samoprzylepne, telepraca czy programy lojalnościowe – mówi Andrzej Wielgosz, doradca ds. innowacji.

Specjalnie na potrzeby tego projektu Pracodawcy RP stworzyli zespół najwybitniejszych konsultantów – z doświadczeniem w Polsce i na świecie – aby także polscy przedsiębiorcy mogli skorzystać z ich wiedzy.

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej udział w projekcie jest bezpłatny. Działania obejmują kilkadziesiąt godzin doradztwa indywidualnego w siedzibie firmy, szkolenia stacjonarne i online.

Więcej informacji na stronie: www.zarzadzanieinnowacja.pl.

Dodatkowe informacje – Jowita Walicka: (22) 5188772, j.walicka@pracodawcyrp.pl.

***

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentują 7 500 firm, zatrudniających ok. 4 mln pracowników. , która powstała w listopadzie 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa. Są obecni w pracach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. jest członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (organu doradczego instytucji Unii Europejskiej). Prezydentem Pracodawców RP jest dr Andrzej Malinowski.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości